Česko - Německo 6:2Další hokejový koncert českých mladíků! Německo smetli šesti góly

Čeští hokejisté navázali na senzační úvodní výhru nad USA 7:2 a na prestižním turnaji hráčů do 18 let Hlinka Gretzky Cup zvládli roli favorita proti Německu. Český výběr zvítězil 6:2, když utkání rozhodl třemi trefami v rozmezí 123 vteřin v úvodu druhého dějství.

Šimon Pohludka se raduje z gólu do sítě Německa.

Svěřenci kouče Davida Čermáka vyhráli stejně jako v pondělí s Američany díky jedinému gólu úvodní dějství, když velkou chybu soupeře potrestal Šimon Pohludka. Klíčový pro celý zápas byl pak nástup českého výběru do druhé třetiny.

V rozmezí dvou minut a tří sekund navýšili náskok až na 4:0 Oskar Lisler, Ondřej Kos a Matěj Kubiesa.

Když se zápas lámal do druhé poloviny, vrátili soupeře do hry Simon Seidl a Nick Maul, hned vzápětí ale kontroval Matyáš Humeník a zvýšil na 5:2. Ve třetí dvacetiminutovce už vidělo takřka 2400 diváků jen jedinou branku, když v samém závěru završil triumf českých barev Adam Benák.

Ve středu zakončí čeští mladíci své vystoupení ve skupině duelem proti Švédsku (19:00), které dnes podlehlo USA 1:6. V trenčínské skupině Švýcaři zdolali Finy 3:1 a Kanaďané deklasovali domácí Slováky 14:4, když ve druhé i třetí třetině nasázeli soupeři shodně po šesti gólech.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let:
Skupina A (Břeclav):
Česko - Německo 6:2
Branky: 18. Pohludka, 22. Lisler, 24. Kos, 24. Kubiesa, 34. Humeník, 59. Benák - 29. Seidl, 33. Maul
USA - Švédsko 6:1 (2:1, 2:0, 2:0).