Česko - Finsko 1:3Osmnáctka prohrála na Hlinka Gretzky Cupu bitvu o bronz

Čeští hokejisté do 18 let po semifinálové porážce 2:6 od Švédska prohráli v sobotu také bitvu o bronz na Hlinka Gretzky Cupu. Svěřenci trenéra Jakuba Petra podlehli Finsku 1:3 a z kanadského Red Deer se tak vrátí bez medaile.

Kouč české osmnáctky Jakub Petr.

S Finy, kteří v semifinále podlehli 1:4 Kanaďanům, se už česká osmnáctka na aktuálním turnaji potkala. Na jeho samotném začátku si připsala výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

Výběr Suomi šel do vedení v 16. minutě, když se trefil Kiviharju. Ale mladí Češi ještě před první přestávkou srovnali, do finské sítě poslal touš Šalé. Od té chvíle už ale vládla na ledě jen finská radost. Vítěznou trefu zapsal do statistik Alasiurua a skóre pečetil zásahem do odkryté klece Čechů Kiiskinen.

Češi se na Hlinka Gretzky Cupu postoupili mezi nejlepší čtyřku poprvé od roku 2017, tehdy v Břeclavi nestačili až ve finále na Kanadu. V letech 2018 a 2019 obsadili pátou příčku, následně se turnaj kvůli covidu nekonal a loni skončili šestí.