Hlavní obsah

Loučící se prezident svazu Král: S medailí se mi končí báječně. Co vzkázal svým kritikům?

Čtrnáct let stojí v čele Českého hokeje, teď se však jeho působení nachýlilo ke konci. Tisková konference po příletu české hokejové reprezentace, která si z mistrovství světa ve Finsku přivezla bronz, tak byla jednou z jeho posledních. 31. května totiž z vlastní vůle, avšak po skandálu s odhalením jeho spolupráce s StB, ve vedení končí. Úspěchem národního týmu je nadmíru spokojený. „S medailí z MS se mi končí báječně,“ řekl. Nezapomněl si však rýpnout do svých kritiků.

Tisková konference české reprezentaceVideo: Sport.cz

 
Článek

Téměř před rokem vyplavalo na povrch, že prezident svazu Českého hokeje Tomáš Král za minulého režimu spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou StB a donášel mimo jiné i na svého nadřízeného. Hájil se tím, že nikdy nikomu neublížil a s civilní státní bezpečností neměl nic společného.

Ve vedení svazu sice setrval, ale oznámil, že z vlastní vůle se rozhodl ke konci května 2022 ve funkci skončit. Na tiskové konferenci po příletu českých hokejistů z mistrovství světa přiznal, že díky bronzové medaili se mu odchází snáz. „S medailí z MS se mi končí báječně," řekl.

Poděkoval hráčům za úspěšný turnaj a celému realizačnímu týmu za práci, kterou pro tým odvádí. "Ve třetí třetině v zápase proti Američanům se v týmu objevilo něco, co jsem obdivoval vždy na Kanaďanech," uvedl k senzačnímu obratu Čechů v zápase o bronz.

Hokejisté jsou doma! Bronz slavili jako zlato. Jak budou oslavy pokračovat?Video: Sport.cz

„Díky Petrovi, kterému jsem zrovna nedávno říkal, že za tu dobu, co je ve funkci, trochu zešedivěl, ale pořád je to fešák a manekýn. Jsem rád, že to teď završil medailí, " dodal se smíchem Král na adresu generálního manažera týmu Petra Nedvěda.

Nezapomněl taky na finského kouče Kariho Jalonena, kterého k týmu společně s Nedvědem přivedl. „Díky kamaráde. Říkal jsi, že nejsi kouzelník, že jsi trenér, ale pro mě trochu kouzelník jsi," řekl na adresu Jalonena. Pak však přešel na vážnější notu.

MS v hokeji 2022: sestřih zápasu o bronz Česko - USAVideo: ČT sport, SPORT.CZ

"Pro mě je to zvláštní tiskovka. Moje poslední," připomněl, že k 31. květnu ve funkci končí. „Můžu vám oznámit, že k dnešnímu dni na účtu ČSLH je 306 milionů, což je o 370 milionů víc, než když jsem k Českému hokeji přišel," chvástal se.

Nezapomněl zmínit ani úspěšný šampionát z roku 2015, který českému hokeji přinesl 450 milionů a zhruba jeden a půl miliardy České republice. „To je můj krátký a stručný vzkaz všem zúčastněným, asi víte, o čem mluvím," dodal. Na závěr všem ve složité době popřál mír a českému hokeji jen to nejlepší.

"Jsem hořkej, rozhodčí měl nechat kluky, ať to vyhrají hokejem," říká ve studiu Příklep EXTRA Radek DudaVideo: Sport.cz

Výkonný výbor bude volit nového prezidenta Českého hokeje na svém zasedání 18. června. O post se bude ucházet i kouč Alois Hadamczik nebo bývalý gólman Dominik Hašek.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •