Naprostá dominance Pastrňáka. Česká hvězda má našlápnuto k sedmému triumfu v prestižní anketě

Z posledních sedmi ročníků ankety vyhrál hned šestkrát a David Pastrňák má solidně našlápnuto, aby Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu sezony ovládl znovu. Útočníka Bostonu zařadilo v úvodním ze tří hlasovacích kol na první místo hned 63 ze 64 hlasujících z řad trenérů, novinářů a hokejových odborníků.

Útočník Bostonu David Pastrňák vede po prvním kole anketu Zlatá hokejka.

Pastrňák, který v anketě poprvé triumfoval v roce 2017 a od té doby ho na čele vystřídal jen předloni Ondřej Palát, získal v letošním prvním kole 56. ročníku 630 bodů. S odstupem propastných 125 bodů skončil druhý obránce Vancouveru Filip Hronek, jenž o pouhých šest bodů porazil třetího Martina Nečase, útočníka Caroliny.

Pastrňák, jemuž v aktuální sezoně NHL patří v tabulce produktivity čtvrtá příčka a jediný bod ho dělí od hranice 100 kanadských bodů, by si případným sedmým prvenstvím ve Zlaté hokejce upevnil druhé místo v jejím historickém žebříčku. Rekordmanem ankety je s dvanácti triumfy Jaromír Jágr.

10. Dostál Lukáš Anaheim Ducks69

V elitní desítce letošního ročníku figuruje šest útočníků, dva obránci a dva brankáři. Osm zástupců má NHL, nejvýše z extraligy se dostal sedmý Lukáš Sedlák z Pardubic. Každý hlasující na anketní lístek napsal deset nejlepších českých hráčů dle jeho názoru (1. místo – 10 bodů, 2. místo – 9 bodů, …, 10. místo – 1 bod), přičemž alespoň jeden hlas obdrželo 51 hráčů. Kromě Pastrňáka a Paláta (nyní 16.) nikdo z nich dosud Zlatou hokejku nezískal.

Uzávěrka druhého kola bude 30. května po mistrovství světa. Uzávěrka toho třetího s účastí deseti nejlepších po kole druhém je stanovena na závěr sezony NHL 19. června.

1 : 1 Česko - Slovensko 1 : 1 19. min Živě
20240502T13 : 45:00+0200
Česko vs. Slovensko
Česko
Slovensko

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.