Německo - Česko 1:7Osmnáctka si na MS spravila chuť, Němce deklasovala

Čeští hokejisté do osmnácti let si po nepovedením vstupu do světového šampionátu (prohra 2:3 na nájezdy se Slovenskem) spravili chuť. Ve svém druhém utkání ve skupině A ve švýcarském Porrentruy deklasovali Německo 7:1. Dvěma góly se na tom podíleli útočníci Eduard Šalé a Vojtěch Hradec. V neděli od 17:00 čeká svěřence kouče Jakuba Petra duel proti favorizovaným a dosud stoprocentním Švédům.

Eduard Šalé proměňuje proti Německu trestné střílení.

Českému týmu se ideálně vydařil vstup do utkání. Již po 16 sekundách hry byl vyloučený Sumpf a sekundu před jeho návratem otevřel skóre Židlický, který po Šimkově přihrávce překonal brankáře Ankirchnera.

V polovině první třetiny byl vyloučený Vochvest, ale Němcům se vyrovnat nepodařilo, naopak podruhé inkasovali. Svou rychlost předvedl Šalé, jenž se dostal do brejku a v koncovce nezaváhal. Ve 13. minutě nejprve trefil Dvořák tyč, o několik sekund později byl v brejku faulovaný Štancl a Češi dostali výhodu trestného střílení. Na Ankirchnera se rozjel Šalé a podruhé jej pokořil.

Odpor soupeře poté favorit definitivně zlomil na začátku druhé části, kdy se po 36 sekundách prosadil Dvořák a vyhnal Ankirchnera z branky. Jeho nástupce Willerscheid dlouho s čistým kontem nevydržel, ve 24. minutě jej překonal Hradec. Stejný hráč se mezi střelce zapsal i v dalším střídání a napodobil tak Šalého.

Trenér české osmnáctky Jakub Petr.

Český tým měl následně řadu dalších šancí, Willerscheida ale nepřekonal. Blízko hattricku byl Šalé, který i dotlačil puk za brankovou čáru, rozhodčí ale jeho gól neuznali pro nedovolený kontakt s gólmanem. Nic na tom nezměnila ani trenérská výzva českého realizačního týmu.

Ideální šanci přidat další branky měli Češi v úvodu závěrečné třetiny, kdy putoval s vyšším trestem do kabin za faul na Dominika Petra kapitán Němců Tropmann, Willerscheida ale překonat nedokázali. Oba týmy měly následně ještě několik šancí a oba se prosadily jednou. Nejprve připravil Hrabala o čisté konto Brandl, poslední slovo měl ale Dominik Petr.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let:
Skupina A (Porrentruy):
Německo - Česko 1:7 (0:3, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. Brandl (Bicker, Homann) - 3. Židlický (Šimek, Dvořák), 11. Šalé, 14. Šalé z trest. střílení, 21. Dvořák (Felcman, Fábry), 24. Hradec (Dvořák, A. Jiříček), 26. Hradec (Kučera, Matějíček), 59. D. Petr (Jecho, Eichler). Rozhodčí: Cadieux (Kan.), Eriksson (Švéd.) - Dalsgaard (Dán.), Durmis (SR). Vyloučení: 4:8, navíc Tropmann (Něm.) 5 min. a do konce utkání. Využiti: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 787.
Česko: Hrabal - A. Jiříček, Kočí, Matějíček, Dvořák, Vochvest, Skok, Eichler - Židlický, Felcman, Štancl - Šimek, D. Petr, Šalé - Jecho, Holinka, Csabi - Fábry, Hradec, Kučera - Adámek. Trenér: Jakub Petr.
Skupina B (Basilej):
Norsko - USA 1:12 (0:4, 1:5, 0:3)
Branky: 26. Vatne - 2., 11., 32. a 49. Eiserman, 4., 30. a 34. Perreault, 14. Leonard, 27. Smith, 33. Nelson, 46. Slaggert, 55. Moore