Tohle byl útok! Ve Švédsku cupují českého reprezentanta. Disciplinárka už rozhodla

Až ve čtvrtek vyjede ve Växjö v dresu české hokejové reprezentace k zápasu turnaje Karjala proti domácím Švédům, vřelého přivítání se útočník Lukáš Jašek nedočká. Spíš naopak, tím si buďte jisti. Domácí fanoušci jen těžko zapomenou na moment ze sobotního utkání švédské nejvyšší soutěže, v němž domácí Växjö Lakers přivítali v tabulce poslední Oskarshamn.

Lukáš Jašek odchází s trestem na pět minut a do konce utkání předčasně do kabiny.

Kromě třineckého odchovance Jaška nastoupil za hosty i jeho krajan Hynek Zohorna. Další Čech, brankář Marek Langhamer, zůstal celý zápas jen na střídačce. Oskarshamn utrpěl ostudný debakl 1:9, když jediný gól poraženého týmu vstřelil ve 23. minutě v oslabení právě Jašek, který v té době snižoval na 1:3.

Po utkání se nejvíc mluvilo právě o šestadvacetiletém českém útočníkovi. Ne však v souvislosti s jeho trefou, nýbrž s okamžikem, k němuž došlo o deset minut později.

Finský útočník Växjö Kalle Kossila, jenž v zápase nakonec posbíral čtyři asistence, tvrdě narazil na zadní mantinel jednoho z protihráčů. Rozhodčí nevylučovali, ovšem Jašek, jenž v 16 zápasech švédské ligy vstřelil šest branek a přidal stejný počet asistencí, se okamžitě jal role mstitele.

Lukáš Jašek během tréninku hokejové reprezentace.

Hokejku vzal do obou rukou a Kossilu jí přetáhl přes ruce, jako kdyby byl na dřevorubecké soutěži. Verdikt sudích byl nemilosrdný - trest na pět minut a do konce utkání za sekání.

„Není to hezké. Tohle je útok, někoho takhle praštit přes ruce. Obrovské riziko zranění, jasný trest do konce utkání,“ prohlásil někdejší vynikající švédský útočník Joel Lundqvist, jenž kariéru ukončil letos na jaře a nyní působí jako hokejový expert v televizní stanici TV4.

V neděli pak zasedala disciplinární komise a Jaškovi zastavila činnost na tři soutěžní zápasy. Navrch mu udělila pokutu ve výši 28 711 švédských korun (zhruba 60 tisíc českých korun).

1 : 1 Česko - Slovensko 1 : 1 31. min Živě
20240502T13 : 45:00+0200
Česko vs. Slovensko
Česko
Slovensko

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.