Německo - Česko 2:1 PPBída pokračuje. Čeští mladíci prohráli na MS i druhý zápas

Čeští hokejisté prohráli na MS hráčů do 20 let v Kanadě i druhý zápas. Po porážce 3:6 s domácím výběrem tentokrát podlehli Německu 1:2 v prodloužení. Utkání, v němž byli hvězdami oba brankáři, rozhodl parádní ranou pod horní tyč v 62. minutě Blank. Ten zaznamenal i první gól Německa.

Hotovo. Český hokejista Ivan Ivan (16) zklamaně odjíždí z ledové plochy, na ní se naopak radují Němci. Ti vyhráli duel na MS hráčů do 20 let 2:1 v prodloužení.

Čeští mladíci začali aktivně, rychle bruslili a dařilo se jim narušovat akce soupeře už v zárodku. V ofenzivě však nebyli efektivní, v největší šanci byl kladenský bek Ticháček, ale jeho ránu vytěsnil ramenem spolehlivý brankář Bugl. Ten si poradil i s pokusem Svozila z úhlu, a tak se v první dvacetiminutovce fanoušci branky nedočkali.

Tým trenéra Mlejnka řešil během první části hry pouze jediný problém. Do utkání šel jen s pěti obránci, kouči proto zatrnulo, když byl v úvodu bolestivě zasažen pukem bek Šedivý a doslova odbelhal z ledové plochy. Během chvíle se ale naštěstí pro české barvy do hry vrátil.

Bednář v české brance čelil do první přestávky jen šesti střeleckým pokusům, které bez problémů zneškodnil. Na začátku prostřední dvacetiminutovky už měl práce podstatně více. Nejprve zlikvidoval nájezd Münzenbergera, ve 25. minutě už jej ale po chybě obrany Blank prostřelil a Němci vedli.

České naděje na vyrovnání dlouho hatil výtečný Bugl. Po přečíslení netrefil Svozil, gólem neskončily ani velké šance Ivana a Kulicha. Vyrovnat se povedlo až při přesilovce Myšákovi, jehož přihrávku si srazil do vlastní sítě jeden z bránících Němců.

Ve třetí části hry měl největší šanci český tým. V oslabení jel sál na gólmana Ivan, ale jeho forhendová klička a zakončení nad beton zneškodnil výtečný Bugl. Do konce šedesáté minuty nepustil touš za záda ani bezchybný Bednář, proto zápas s Německem poprvé na MS dospěl do prodloužení.

Ve třech proti třem se bojovalo o dodatečný bod. Hra ale trvala pouze osmdesát sekund. Po levém křídle se prohnal Blank a z úhlu vypálil přesně pod horní tyč. Bylo rozhodnuto, na ledě se rozlila německá radost. Češi prohráli na turnaji i druhý zápas. Na branku soupeře sice vyslali čtyřicet střel, ale proměnili je pouze v zisk jediného bodu.

Dalším soupeřem českého týmu bude ve středu od 20 hodin Finsko, které je dosud stoprocentní po výhrách právě nad Německem (3:1) a Rakouskem (7:1).

MS hokejistů do 20 let
Skupina A (Edmonton):
Německo - Česko 2:1 v prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Blank (Rutkowski, Münzenberger), 62. Blank (Dziambor, Leonhardt) - 36. Myšák (D. Špaček, P. Novák). Rozhodčí: Brander (Fin.), Holm (Švéd.) - Briganti (USA), Hofer (Něm.). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2582.
Německo: Bugl - Dziambor, Pilu, Szuber, Münzenberger, Glötzl, A. Klein - Rutkowski, J. Volek, Blank - F. Elias, Samanski, Schweiger - Burghart, Leonhardt, Eham - Dunham, Petersen, Rossmy. Trenér: Tobias Abstreiter.
Česko: Bednář - Svozil, D. Špaček, Ticháček, D. Moravec, J. Šedivý - P. Novák, Myšák, Kulich - Brabenec, Gut, Urban - Ryšavý, Ivan, Malát - Kos, Koláček, Chlubna - od 34. navíc Konečný. Trenér: Karel Mlejnek.
Rusko – Švýcarsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Jurov (Čibrikov), 16. Zlodějev (Didkovskij), 18. Ponomarjov (Savikov, Jurov), 52. Mičkov (Didkovskij, Chusnutdinov) – 19. Biasca (Sidler, Fahrni), 59. Ritzmann (Allenspach, Streule). Rozhodčí: Bloski (Kan.), Fernandez (USA) – Fuchs (Švýc.), Mackey (Kan.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 1934.
Švédsko – Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. T. Niederbach (W. Eklund, Grans), 27. A. Sjöberg (Nyström), 59. Ljungman (Stenman). Rozhodčí: Kova (Fin.), Judakov (Rus.) – Jackson (Kan.), Persson (Švéd.). Vyloučení: 5:4, navíc Leo Löof (Švéd.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1706.