Trapas pro celou zemi, posteskl si kapitán Švýcarů

Edmonton

Nemají formu a jejich hráčský ročník zjevně není tak silný. Na světovém šampionátu hokejistů do 20 let v Edmontonu se proto porážka Švýcarů s Kanadou i proto čekala, ale nakonec to bylo pro evropský celek mnohem horší, než se předpokládalo v nejpesimističtějších úvahách. „Nemůžeme si dovolit na mistrovství světa prohrávat 0:10. Je to trapas pro celou zemi," posteskl si po edmontonské blamáži kapitán švýcarského národního týmu Simon Knak.

Kanaďan Dylan Cozens (22) dává gól, švýcarský brankář Noah Patenaude (1) je bezmocný.

Zpočátku to nevypadalo tak hrozivě, ale skóre se zastavilo na potupném čísle. Nebyla to náhoda, počet střel je dostatečně výmluvný - 15:52. V brance to odnesl Noah Patenaude. Ani to, že má i kanadský pas mu nepomohlo k tomu, aby jej domácí nějak šetřili.

„Rozdíl byl příliš velký. Tempo Kanaďanů nás ohromilo," konstatoval trenér Marco Bayer. I ve 24. duelu proti Severoameričanům na MS do 20 let tak Švýcaři prohráli.

Za prvních 40 minut dokázali proti soupeři vyslat jen sedm střel na branku a stejně jako v prvním zápase proti Slovensku (0:1) vyšli gólově naprázdno. Při hře pěti proti pěti na tomto MS ještě nedali gól, vedení proti Finsku (nakonec 1:4) zaznamenal sedmnáctiletý Attilio Biasca v přesilovce.

Kanaďan Connor McMichael (vpravo) v souboji s Cédricem Fiedlerem ze Švýcarska.

Po třetí prohře na tomto MS teď nemají čas na dlouhé zotavování. Od půlnoci je čeká souboj s Německem z kategorie „všechno, nebo nic".

Jelikož Němci porazili Slovensko 4:3 v prodloužení, potřebují Švýcaři zvítězit po 60 minutách, aby postoupili do čtvrtfinále. Vyhlídky jsou pro ně nedobré. V létě ze tří přípravných vzájemných zápasů dva prohráli. "Jsem ale přesvědčen, že teď můžeme vyhrát," snažil se zachovat optimismus Bayer.