Melovský nechápal, co se po jeho trefě stalo: Bylo jen otázkou času, kdy nám Švédové nasázejí góly

K dosavadním sedmi asistencím na šampionátu přidal v semifinále se Švédy svůj první gól, kterým v sedmé minutě poslal dvacítku do vedení. Jenže útočník Matyáš Melovský z něj nakonec velkou radost neměl.

Matyáš Melovský slaví gól v semifinále proti Švédsku.

Göteborg (od našeho zpravodaje) - Švédové třemi brankami ve třetí třetině rozhodli o své výhře 5:2 a postupu do finále.

Co rozhodlo, že si o zlato nezahrajete?

Úvodní desetiminutovka nám vyšla, soupeře jsme přehrávali a dostali jsme se i do vedení. Jenže pak jsme přestali hrát. Nevím, jestli jsme se báli, nebo co se stalo. Švédové do toho od druhé poloviny první třetiny kopli, začali víc bruslit a přehrávali nás. Bylo jen otázkou času, kdy nám nasázejí góly. Zaslouženě vyhráli, prostě byli lepší.

Takže vás premiérový gól na MS ani moc netěší?

Pocit to byl sice pěkný, zvlášť když jsme se dostali do vedení. Jenže potom už to s námi šlo z kopce a příjemné pocity byly pryč. Radši bych byl, kdybych gól nedal a my šli do finále.

Co jste si v šatně říkali před třetí třetinou za stavu 2:2?

Lídři v čele s Kuldou (Jiřím Kulichem) nám něco řekli, snažili jsme se nabudit a trochu naštvat, abychom na Švédy vlétli. Jenže se to nepovedlo. Za stavu 2:3 jsme se snažili hru otevřít, museli jsme trochu riskovat, abychom si vytvořili nějaké šance a mohli srovnat. Jenže jsme udělali chyby, které Švédové potrestali, a bylo rozhodnuto.

Český útočník Matyáš Melovský se raduje z vedoucího gólu v semifinále MS do 20 let.

Jak se vám hrálo před více než 11 tisíci diváky, z nichž drtivá většina fandila domácím?

Český kotel byl výborný, proti švédské přesile to ale měl těžké. Publikum sice bylo na straně Švédů, i tak to ale bylo mnohem lepší než hrát před prázdnou halou.

Už v pátek vás čeká zápas o bronz proti Finsku. Jak složité bude zapomenout na nynější zklamání?

Bude to těžké, ale zklamání musíme hodit za hlavu. Je třeba se soustředit, abychom domů dovezli placku.

Vidina bronzu je velkou motivací, že?

Určitě! Naším přáním sice bylo zlato, ale jakákoliv medaile by byla obrovským úspěchem. Uděláme pro to všechno.