Miami - Brooklyn 87:88Basketbalisté Brooklynu porazili Miami i počtvrté v sezóně

Basketbalisté Brooklynu dokázali jako první tým za poslední dva roky porazit Miami ve všech čtyřech vzájemných zápasech v základní části NBA. V úterý Nets zvítězili na palubovce šampiónů z uplynulých dvou sezón nejtěsnějším rozdílem 88:87. Dvě sekundy před koncem mohl skóre otočit LeBron James, ale jeho pokus o smeč zablokoval nováček Mason Plumlee. Odpískání faulu se James dožadoval marně.

Paul Pierce (vlevo) se spoluhráči z Brooklynu.

"Původně jsem ho chtěl zfaulovat, aby si body zasloužil na čáře trestného hodu," přiznal po utkání Plumlee. "Chytil mi pravou ruku. Neudělal to schválně, ale chytil ji," řekl James, jenž v utkání zaznamenal 29 bodů a 10 doskoků. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Joe Johnson s 19 body.

Souboje obou týmů v tomto ročníku byly vzácně vyrovnané. V součtu všech čtyř zápasů Brooklyn zvítězil o 12 bodů, ale třikrát Nets vyhráli o jediný bod a devítibodové vítězství si připsali až ve druhém prodloužení.

Dallas porazil Utah 95:83 a v boji o play off má na sedmém místě Západní konference náskok dvou zápasů na devátý Memphis. Dirk Nowitzki se na vítězství podílel 21 body (střelbu z pole měl 11/9) a v historické tabulce střelců se posunul na desáté místo před Oscara Robertsona. Pětatřicetiletá německá hvězda už v NBA nastřílela 26714 bodů.

Durant přes 25 bodů nenastřílel

Oklahoma zvítězila nad Sacramentem 107:92. Lídr Thunder Kevin Durant už nemusel na hřiště v poslední čtvrtině, zůstal na 23 bodech a poprvé po sérii 41 utkání nepřekonal hranici 25 bodů. "Jsem rád, že to skončilo. Vadil mi ten humbuk kolem, protože je to kolektivní hra," řekl Durant, jenž v neděli překonal o jeden zápas výkon Michaela Jordana ze sezony 1986/87. Rekord NBA drží Wilt Chamberlain, který hranici 25 bodů překonal ve všech 80 zápasech ročníku 1961/62.

V utkání bez obran Los Angeles Lakers podlehli Houstonu 130:145. Rockets ve třetí čtvrtině nasázeli 49 bodů. Lakers si připsali 53. prohru v sezoně, čímž vyrovnali negativní klubový rekord ze sezony 1957/58, kdy ještě sídlili v Minneapolis. Jejich rozehrávač Steve Nash si připsal pět asistencí a s bilancí 10.335 přihrávek se posunul v historické tabulce NBA na třetí místo před Marka Jacksona. Více nahrávek mají na kontě jen Jason Kidd (12.091) a John Stockton (15.806).

Cestu do play off si lehce zkomplikovala Atlanta, která prohrála s Detroitem 95:102. Hawks však na osmé místě Východní konference stále mají náskok jeden a půl zápasu před devátými New York Knicks.