Miami - Brooklyn 95:96Basketbalisté Brooklynu porazili Miami potřetí v sezóně

Basketbalisté Brooklynu zvítězili v Miami 96:95 a v této sezóně NBA porazili obhájce titulu i potřetí. Přestože domácí tým prohrával celou poslední čtvrtinu, měl šanci uspět. Tři a půl sekundy před koncem vyhazovali hráči Heat z autu na polovině soupeře, ale přihrávku na LeBrona Jamese vystihl Shaun Livingston a Miami se nedostalo k zakončení.

Basketbalista Brooklynu Paul Pierce v duelu s Miami.

Nets k výhře dovedl Paul Pierce s 29 body. Výrazně přispěl i náhradník Mirza Teletovič, jenž za 16 minut nastřílel 17 bodů. Nejlepším střelcem domácích byl Chris Bosh s 24 body, Dwyane Wade přidal o dva body méně. James se musel spokojit s 19 body a měl pět ztrát. Náhradnící Brooklynu přestříleli lavičku Heat 36:13.

Popáté v řadě zvítězili New York Knicks, kteří dobyli palubovku Bostonu 116:92. Hvězdou utkání byl Carmelo Anthony, jenž nastřílel 34 bodů. Knicks proměnili jedenáct trojek z 19 pokusů.

Fanoušky Knicks potěšila i zpráva zámořských médií, že do klubu míří legendární kouč Phil Jackson. Někdejší strůjce úspěchů Chicaga a Los Angeles Lakers má působit v New Yorku jako šéf basketbalových operací. Klub ani Jackson zatím dohodu nepotvrdili.

Veselý nehrál

Denver zvítězil v Orlandu 120:112, ale Jan Veselý do utkání nezasáhl. Nuggets vedl s 26 body Kenneth Faried.

Poosmé za sebou se radovali hráči San Antonia, kteří jsou v čele Západní konference. Spurs porazili Portland 103:90. Hned osm hráčů vítězného celku nastřílelo devět a více bodů. K pozici nejlepšího střelce týmu stačilo Pattu Millsovi 15 bodů. Portland vedl s 23 body Damian Lillard, lídr týmu LaMaracus Aldridge utkání nedohrál kvůli zranění zad.

Nejdelší vítěznou šňůru v NBA drží Los Angeles Clippers, kteří neprohráli už devět zápasů. Tentokrát si poradili s Golden State 111:98. Clippers táhl Blake Griffin s 30 body a 15 doskoky. Nejlepší výkon od svého přestupu z Indiany podal Danny Granger, jenž k výhře pomohl 18 body. Warriors nestačilo 26 bodů Klaye Thompsona.

Výsledky NBA:
Boston - New York 92:116
LA Clippers - Golden State 111:98
Miami - Brooklyn 95:96
New Orleans - Memphis 88:90
Orlando - Denver 112:120 (za hosty Veselý nenastoupil)
2.Portland65422364,6
3.Minnesota63323150,8