Chicago - New York 118:111 PPBasketbalisté Bulls ukončili vítěznou šňůru Knicks

Chicago

Vítěznou sérii třinácti výher v řadě zarazili New Yorku basketbalisté Chicaga, když v prodloužení porazili Knicks 118:111. Tahounem domácích byl Nate Robinson, který nastřílel 35 bodů, z toho osm v nastavení.

Basketbalista Bulls Nate Robinson nastřílel 35 bodů, z toho osm v nastavení.

Před dvěma týdny se hráčům Chicaga povedlo ukončit šňůru 27 vítězství Miami, nyní zarazili další sérii. "O to nám nejde, snažíme se jen vylepšit svou hru před play off," uvedl Robinson.

Přitom Knicks už v sedmé minutě vedli 23:6 a ještě ve třetí čtvrtině měli patnáctibodový náskok. V úvodu poslední části už bylo vyrovnáno a v průběhu závěrečné dvanáctiminutovky vedli domácí až o devět bodů. New York ale zabojoval a Carmelo Anthony trestnými hody vybojoval prodloužení.

Anthony zaznamenal celkem 36 bodů a 19 doskoků. Pošesté v řadě překonal hranici 35 bodů, ale trefil pouze 13 z 34 střel z pole. Druhým nejlepším střelcem Knicks byl náhradník J.R. Smith s 28 body, k nimž přidal 14 doskoků, ale v bilanci plus/minus na skončil na 32 záporných bodech.

Oklahoma si drží náskok

Ve druhém čtvrtečním zápase si Oklahoma poradila s Golden State 116:97. O svém vítězství hosté rozhodli v třetí čtvrtině, do níž vstoupili šňůrou 22:5. Díky 58. výhře v sezóně mají Thunder v čele Západní konference náskok půl zápasu před San Antoniem.

Oklahoma se mohla spolehnout na tradiční tahouny. Kevin Durant si připsal 31 bodů, 10 doskoků a jen dvě asistence mu chyběly k triple-double. Kevin Martin přidal 23 bodů a Russell Westbrook měl 18 bodů a devět asistencí.

V dresu Golden State nastřílel 22 bodů Stephen Curry, který se jako čtvrtý hráč v historii NBA dostal přes hranici 250 úspěšných trojek za sezónu. Warriors se zranil už v první čtvrtině pivot Andrew Bogut. Australan si pochroumal operovaný levý kotník, kvůli němuž zmeškal v této sezóně 48 zápasů.

11.Portland78334542,3
12.Minnesota78294937,2
13.Sacramento78285035,9
14.New Orleans79275234,2
15.Phoenix79245530,4
Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci. Na prvních čtyřech místech jsou vedoucí týmy divizí a nejlepší mužstvo z druhých míst.