Basketbalisté Kunína na Islandu vysoko vyhráli

KEFLAVÍK

Basketbalisté Kunína vyhráli o devětadvacet bodů 107:78 na palubovce islandského Keflavíku a posílili své šance na postup ze skupiny Poháru Challenge. Díky překvapivé výhře Norrköpingu nad dosud neporaženým Dněpropetrovskem se totiž dostali do čela tabulky a poslední dvě utkání navíc hrají na domácí palubovce.

Mlékaři už v prvním utkání doma rozdrtili Islanďany o 33 bodů a dnes dobrou formou potvrdili. Keflavík se opíral o pětadvacetiletého rozehrávače Gunnarsona, který v Novém Jičíně nehrál, protože slavil doma narození syna. Ten byl nejlepším střelcem utkání zápasu s 26 body, ve druhém poločase dal pět trojek.

Proti Kunínu se naopak neprosadil dosud nejlepší střelec domácího týmu dánský pivot Soltaou. Kunín byl totiž jasně lepší pod košem, doskočil 47 míčů proti 28 domácím.

Hosté začali výborně, už ve 2. minutě po trojce Hájka vedli 7:0. Pak náskok postupně zvyšovali a bojovní domácí dokázali ve druhém poločase jen snížit na rozdíl dvanácti bodů. Šňůra Kunína v závěru 16:0 už soupeře definitivně položila. Český tým těžil z dobré obrany a rychlého protiútoku a nedovolil soupeři vůbec nic.

Keflavík - Mlékárna Kunín 78:107 (16:29, 27:46, 59:82)
Nejvíce bodů: Gunnarson 26, Ellis 24, Soltau 9 - Perinčič 24, Timberlake 23, Williams 16, Štec a Gavlak po 10. Rozhodčí: Neucel (Niz.), Toivonen (Fin.). Fauly: 20:23. Trestné hody: 26/22 - 16/14. Trojky: 8:9. Diváci: 550.
Norrköping - Dnipro Dněpropetrovsk 78:77.