Basketbalisté Lakers zahájili vítězně sérii s Utahem

NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles Lakers zahájili vítězně sérii druhého kola play-off NBA proti Utahu, když na domácí palubovce zvítězili 109:98. Nejlepší tým Západní konference po základní části táhl střelecky opět Kobe Bryant, autor 38 bodů.

Pravděpodobný vítěz ceny pro nejužitečnějšího hráče NBA zaznamenal jednadvacet bodů z trestných hodů, což se mu do té doby v play-off nikdy nepodařilo. "Jsem odpovědný za to, abych je proměňoval," konstatoval stroze poté, co z prvních 18 hodů ani jeden neminul cíl.

Lakers si vybudovali rozhodující náskok už v prvním poločase, kromě Bryanta k němu výrazně přispěl také španělský pivot Pau Gasol, jenž nasbíral kromě 18 bodů také 10 doskoků a pět asistencí. Hosté se pět minut před koncem přiblížili na rozdíl čtyř bodů, větší drama už ale Lakers nepřipustili.