Basketbalisté Mlékárny Kunín vysoko porazili Keflavík

Basketbalisté Mlékárny Kunín vysoko vyhráli svůj zahajovací zápas v Poháru Challenge, když na domácí palubovce porazili islandský celek Keflavík 107:74. Ve skupině D bude jejich dalším soupeřem za týden švédský Norrköping.

Hostům, jejichž oporami byli Američané Williams a Ellis a dánský pivotman Soltau, vyšel úvod utkání a vedli 7:2. Domácí ale během tří minut výsledek otočili, získali vedení 12:7 a pak až do konce poločasu válcovali soupeře pestrou hrou v útoku. Lehce překonávali zónovou obranu islandského týmu a zasypali protivníka jedenácti trojkami, když po třech dali Gavlák a Reinberger.

Novojičínští vedli v 16. minutě už o 25 bodů, ale ve druhém poločase zvolnili tempo a dovolili soupeři snížit na pouhých 12. Trenér Zdeněk Hummel na to zareagoval změnami v sestavě a jeho tým znovu dokázal soupeři výrazně utéci. Do střelecké listiny se přitom zapsalo všech 11 hráčů domácího týmu.

Výsledek:
Mlékárna Kunín - Keflavík 107:74 (31:17, 57:39, 75:53)
Nejvíce bodů:
Timberlake 23, Štec 17, Perinčič 16, Hájek 13, Gavlák 11 - Williams a Soltau po 16, Ellis 14. Rozhodčí: Cmikiewicz (Pol.), Vučkovič (Slovin.). Trestné hody: 20/15 - 21/17. Fauly: 19:16. Trojky: 14:3. Diváci: 750.