Basketbalisté Nymburka se naladili na LM výhrou, Žabiny uspěly pošesté za sebou

Basketbalisté Nymburka si poradili 91:70 s Hradcem Králové a v nové sezoně nejvyšší soutěže vyhrál i podeváté. Obhájci titulu se navíc vítězně naladili na první domácí zápas Ligy mistrů, ve kterém v úterý přivítají Igokeu.

Ilustrační foto

Nymburk nepřipustil žádné drama, první čtvrtinu vyhrál 33:14 a zápas měl bez problémů pod kontrolou. Po čtrnácti bodech zaznamenali kapitán Vojtěch Hruban s Jerrickem Hardingem, Hradci nepomohlo ani 28 bodů Ozrena Pavloviče.

"Dnes jsme jen splnili to, co se od nás očekává, a to je vítězství. Jinak to moc povedené nebylo," řekl v tiskové zprávě trenér obhájců titulu Aleksander Sekulič. "Od druhé čtvrtiny jsme si jen hlídali skóre a nehráli jsme naši hru. Jako by už to chtěli mít hráči za sebou a nezranit se," dodal.

"Měli jsme docela dobrý vstup do utkání, ale pak stačily dvě tři minuty a Nymburk vedl o dvacet," přidal kouč Hradce Lubomír Peterka, jehož tým i přes prohru zaznamenal nejlepší výsledek v historii vzájemných zápasů s Nymburkem. "Pak to pro nás byl dobrý zápas až do konce. Po první čtvrtině jsem ale musel změnit mentalitu hráčů, protože jsme prohrávali o dvacet, měli jsme jediný faul a soupeř dával lehké koše," uvedl Peterka.

Po měsíční pauze v dresu Nymburka zasáhl do utkání také Jakub Tůma, který nastoupil poprvé poté, co mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Člen širšího kádru reprezentace odehrál necelých šest minut.

Třetí výhru za sebou zaznamenal USK Praha, který uspěl 100:87 v Pardubicích. O výhře druhého celku tabulky rozhodli Kyle Mangas a Nathaniel West, kteří zaznamenali 37, respektive 30 bodů.

Na třetím místě je Opava, jež vítězstvím 80:67 nad Ústím nad Labem dala zapomenout na porážku s Kolínem z předchozího kola. Slezané vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů.

Po porážce 81:98 v Ostravě pokračuje také nepříznivá série nováčka z Jindřichova Hradce. Poslední celek tabulky prohrál i devátý zápas v nejvyšší soutěži. O výsledku rozhodla třetí čtvrtina, kterou domácí ovládli 28:7.

Žabin protáhly trápení Strakonic

Basketbalistky Žabin Brno vyhrály 91:58 ve Strakonicích a uspěly i v šestém zápase nového ligového ročníku. Domácí celek naopak prohrál i čtvrté utkání v sezoně.

Největší zásluhu na vítězství Brňanek dnes měla nejlepší střelkyně zápasu kapitánka Natálie Stoupalová s 16 body a Anežka Kopecká, která si připsala double double za 15 bodů a 11 doskoků.

Stoprocentní v dosavadním průběhu soutěže jsou kromě Žabin ještě další tři celky, které však mají odehráno méně zápasů. Patnáctinásobné šampionky USK Praha, KP Brno a Hradec Králové, proti kterému Žabiny nastoupí v dalším kole.