Basketbalisté Pardubic porazili rozjetý Jindřichův Hradec

Basketbalisté Pardubic zdolali ve 22. kole NBL Jindřichův Hradec 101:84 a přerušili jeho sérii tří výher. Východočeši vrátili soupeři porážku z prvního vzájemného duelu, který prohráli o pouhý bod. Tentokrát uspěl pardubický tým navzdory výraznému oslabení, neboť mu chyběla téměř celá podkošová sestava. Domácím výborně vyšla hlavně druhá čtvrtina, ve které nastříleli 34 bodů a vytvořili si dvouciferný náskok, o který už nepřišli.

Basketbalistům USK Praha vyšel na výbornou poslední domácí zápas v roce, když porazili Svitavy 86:66. Vysokoškoláci měli již první vzájemné utkání s Tury velmi dobře rozehrané a po velkých chybách v koncovce jej ztratili o pouhý bod. Tentokrát už po první čtvrtině vedli dvouciferným rozdílem, v poločase o 20 bodů a v poklidu si dokráčeli pro výhru. Hosté v druhé půli předvedli malou šňůru a pokusili se o obrat, ale domácí mladíci výborně zareagovali a zvrat se nekonal. Zvláštní byl zápas pro dvě bývalé opory USK a nynější hráče Svitav Stanislava Votroubka a Michala Šotnara, kteří nastříleli 13 respektive 10 bodů.

Prostějov a Ústí chtěly ve vzájemném souboji zapomenout na nevydařený zápas z minulého kola a lépe to vyšlo Orlům. Hanáci po třech porážkách v posledních pěti zápasech spadli na čtvrté místo tabulky a středeční výhrou 92:86 začali cestu za návratem na vyšší příčky. Ústečtí prohráli potřetí v řadě a v tabulce znovu klesli.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 22. kolo:
Ostrava - Opava 59:66 (14:22, 32:29, 48:47)
Nejvíce bodů: Rohde 15, Beaumont 9, Číž, Dougherty a Muirhead po 8 - Šiřina 19, Blažek 16, Gniadek 13. Fauly: 16:19. Trestné hody: 10/8 - 15/12. Trojky: 5:6. Doskoky: 25:31.
Prostějov - Ústí nad Labem 92:86 (18:18, 42:40, 64:63)
Nejvíce bodů: Marko a Slezák po 22, Talley 17, Tomanec 11 - Pecka 24, Laroche 18, Barber 16, Alič 15. Fauly: 16:19. Trestné hody: 16/10 - 14/10. Trojky: 10:4. Doskoky: 26:29.
USK Praha - Svitavy 86:66 (26:17, 49:29, 70:54)
Nejvíce bodů: Mareš 19, Feštr a Krušič po 16, Šafarčík 14, Slavík 12 - Abercrombie 21, Votroubek 13, Macela a Šotnar po 10. Fauly: 21:23. Trestné hody: 19/15 - 12/9. Trojky: 7:7. Doskoky: 26:22.
Pardubice - Jindřichův Hradec 101:84 (23:26, 57:46, 73:60)
Nejvíce bodů: Wall 16, Šoukal a Sanders po 14, Půlpán 13, Pandula a Příhonský po 12, Hezekiah 11 - Novák 21, Robinson 12, Autrey a Zuzák po 11, Aušprunk 10. Trestné hody: 17/14 - 7/5. Trojky: 7:5. Doskoky: 44:39.