Basketbalisté Prostějova prohráli ve Vyzývacím poháru v Zadaru

ZADAR

Basketbalisté Prostějova prohráli i druhé utkání v osmifinálové fázi Vyzývacího poháru. V Chorvatsku v úterý podlehli domácímu Zadaru 90:96. Po dvou kolech je Prostějov v tabulce skupiny L bez vítězství poslední, za týden se to pokusí změnit v domácím prostředí proti ruskému celku Lokomotiv Kubaň.

Svěřenci trenéra Petera Bálinta sehráli se soupeřem vyrovnaný zápas, doplatili ale na střelecký výpadek ze závěru první čtvrtiny. Tehdy Zadar nastřílel jedenáct bodů za sebou a ujal se vedení 23:12.

"Hráli jsme špatně v obranné fázi a také jsme se těžko dostávali do střeleckých příležitostí. Měli jsme mnoho nepřesných otevřených střel," řekl trenér Prostějova Peter Bálint.

Hanáci už ztrátu zlikvidovat nedokázali a nepomohl jim k tomu ani excelentní střelecký výkon Eugena Lawrence. Ten už v prvním poločase zaznamenal 23 bodů, těsně před přestávkou měl ale Prostějov už patnáctibodové manko.

"Po získání náskoku se domácí uklidnili. Potvrdili, že je jejich nejsilnější zbraní v domácím prostředí přesná střelba. Jen s obtížemi jsme jejich útoky zastavovali," uvedl prostějovský kouč.

Po změně stran hosté hru zlepšili. K Lawrencovi, který nakonec včetně pěti trojek nastřílel 37 bodů, se postupně bodově přidali Landry, Šležas či Veikalas. Tři minuty před koncem se podařilo hanáckému týmu snížit na rozdíl sedmi bodů, otočit výsledek se mu ale nepodařilo.

"Ve druhém poločase jsme hráli mnohem lépe. Zpřesnili jsme střelbu. Doplatili jsme na špatný úvod, zápas jsme si prohráli sami," uznal Bálint.

Tým ze Zadaru potvrdil, že je doma velice silný. Ačkoliv je poslední v Jadranské lize, dokázal na vlastní palubovce porazit i Nymburk či Partizan Bělehrad, ve Vyzývacím poháru si doma udržuje neporazitelnost.

Utkání 2. kola osmifinálové skupiny Vyzývacího poháru skupiny L
BC Zadar - BK Prostějov 96:90 (27:20, 55:42, 77:65)
Nejvíce bodů: Car 25, Brown a Žuža po 14, Mason 10 - Lawrence 37, Veikalas 17, Landry 16, Šležas 11. Trestné hody: 25/14 - 30/20. Fauly: 25:22. Trojky: 10:8. Diváci: 1000.
20:30 Ostende - Kubaň