Basketbalistky Trutnova prohrály až po třetím prodloužení

Až třetí prodloužení rozhodlo o porážce basketbalistek Trutnova ve druhém kole Evropského poháru FIBA v domácím utkání s Polkowicemi. Východočeský celek tak po prohře v ruském Kursku neuspěl ani napodruhé.

Domácím tým přitom výborně začal a první čtvrtinu vyhrál 22:10. Polské družstvo však jeho náskok smazalo a v poslední sekundě normální hrací doby odvrátila porážku Trutnova Mišurová, která byla s 31 body nakonec nejlepší střelkyní zápasu.

V prvním prodloužení pro změnu sahaly po vítězství domácí hráčky, ale Carvajalová trojkou vyrovnala. V další nastavené pětiminutovce byly blíž úspěchu Polkowice, Mišurová však tentokrát dvěma proměněnými trestnými hody zápas opět zdramatizovala. Třetí prodloužení už vyznělo lépe pro hosty, Mišurová trojkou v závěru jen snížila na čtyřbodový rozdíl.

Kara Trutnov - Polkowice 100:104 po třetím prodl. (22:10, 36:31, 55:47, 69:69 - 80:80, 90:90)
Nejvíce bodů: Mišurová 31, Zohnová a Šnajdrová po 21, Karavajevová 16 - Stampalijaová 23, Carvajalová 19, Jasnowská 18, Bortelová 17. Rozhodčí: Matsalu (Est.), Bayot (Belg.). Trestné hody: 36/31 - 24/19. Fauly: 21:26. Trojky: 5:7. Diváci: 1000.