Basketbalistky USK se protrápily k postupu

Basketbalistky USK Praha poprvé po sedmi zápasech v Poháru FIBA prohrály, přesto postoupily v Centrální konferenci do čtvrtfinále. Vysokoškolačky ve středu v odvetě prvního kola play off podlehly na Folimance Miškovci 57:74, ale díky vítězství o 24 bodů z prvního utkání v Maďarsku je v lednu čeká dvojzápas o účast v konferenčním Final Four.

Dalším soupeřem Pražanek bude úspěšnější tým z maďarsko-chorvatské dvojice BSE Budapešť - Croatia Záhřeb. Hostující tým potvrdil pověst nevyzpytatelného soupeře, který v domácí soutěži dokázal uspět i na hřišti euroligové Šoproně. Předčil pražský celek hlavně v doskakování po vlastních nepřesných střelách, čímž využil zdravotní indispozice slovenské pivotky Lichnerové, která do zápasu nemohla nastoupit.

Nervozita Pražanek se projevila v komplikované rozehrávce a mizerné střelbě, a tak už v závěru poločasu byly domácí jen pět bodů od vyřazení (25:44). Postup zachránily vysokoškolačky úvodními osmi body druhé půle, na případný obrat v zápasu ale pomýšlet nemohly. Opět se totiž vrátily k matnému výkonu a ještě dlouho neměly nic jisté.

Pavlíčková však přece jen dodala domácímu družstvu jistotu při doskakování. Částečně otupila sílu trojice Jokovičová, Gardnerová, Ambrusová a soupeř už na další zvýraznění náskoku neměl síly.

"Nehráli jsme dobře, nedařilo se nám nic. Vědomí náskoku 24 bodů hráčky nejspíš uspokojilo, k tomu je třeba přičíst toto období roku," naznačil trenér Lubor Blažek, že hráčky už byly myšlenkami spíš u vánočních stromků. "Psychika byla naší slabinou, mohu být spokojený jen s postupem," dodal.

USK Praha - DKSK Miškovec 57:74 (10:18, 27:43, 46:60)
Nejvíce bodů: Voračková 16, Opluštilová 12, Brownová 10 - Gardnerová 17, Jokovičová 15, Hadzovičová 13, Kublinová 10. Rozhodčí: Kreid (Rak.), Kuzmiak (SR). Trestné hody: 15/13 - 19/15. Fauly: 17:21. Trojky: 2:5. Diváci: 350. První zápas 85:61, postupuje USK.