Hlavní obsah

Bývalý šampion Janka se ve Wengenu loučí s lyžařskou kariérou

13. 1. 2022 18:03

Bývalý mistr světa a olympijský vítěz ve sjezdovém lyžování Carlo Janka ukončí tento týden ve Wengenu kariéru. Švýcarský lyžař má dlouhodobé problémy se zády, které ho v této sezoně nepustily do Světového poháru a také mu znemožnily kvalifikovat se na olympijské hry v Pekingu.

Foto: Gero Breloer, ČTK/AP

Bývalý mistr světa a olympijský vítěz ve sjezdovém lyžování Carlo Janka ukončí tento týden ve Wengenu kariéruFoto: Gero Breloer, ČTK/AP

Článek

Nyní pětatřicetiletý Janka dosáhl největších úspěchů v úvodu kariéry. V roce 2009 se stal mistrem světa v obřím slalomu a získal malý glóbus za hodnocení kombinace v SP.

V následujícím ročníku ovládl v konkurenci Bodeho Millera, Aksela Lunda Svindala či pozdějšího suveréna Marcela Hirschera celý Světový pohár a získal v obřím slalomu zlato na olympijských hrách ve Vancouveru.

V elitním seriálu si připsal 11 vítězství, to poslední v roce 2016 v super-G v korejském Čongsonu.

"V prvních letech mi šlo všechno jednoduše. Jsem rád, že jsem měl na začátku ty tři, čtyři velmi dobré sezony. Pak už to byl trochu boj, ale nelituju," uvedl Janka na čtvrteční tiskové konferenci, na níž oznámil, že páteční a sobotní sjezd na Lauberhornu budou jeho posledními závody v kariéře.

Reklama

Sdílejte článek