Dallas ubránil Phoenix a vyrovnal finále konference NBA

DALLAS

Basketbalisté Dallasu díky výborné obraně porazili ve druhém finálovém utkání Západní konference NBA Phoenix a po pátečním vítězství 105:98 srovnali stav série na 1:1. Oporou domácího týmu byl Němec Dirk Nowitzki, který vedle třiceti bodů zaznamenal 14 doskoků, další dallaský střelec Josh Howard přidal bodů 29.

Obrana Dallasu sehrála klíčovou roli v úvodu poslední části, v němž domácí zastavili šest z prvních sedmi útoků soupeře. Šňůrou 12:2 si vytvořili rozhodující náskok, který řadou dalších skvělých defenzivních zákroků uhlídali. Už v první čtvrtině navíc dovolili Phoenixu dát jen 17 bodů, tak slabou úvodní část zápasu excelentní střelci Suns ještě v této sezoně neměli.

"Byli jsme dneska lepší právě v té obraně," potvrdil rozehrávač Jason Terry, jehož tým díky řadě sebraných míčů nastřílel 32 bodů z rychlých protiútoků.

Soupeř byl v závěru bezradný, proměnil jen pět z posledních 18 střel. Navíc jen k jedinému pokusu za celý druhý poločas se dostal až v úplném závěru nejužitečnější ligový hráč Steve Nash, který jinak dal 16 bodů. "Možná jsem mohl být víc agresivnější, ale přišlo mi, že dělám všechno dobře. Poutal jsme na sebe pozornost a přihrával volným hráčům," řekl autor 11 finálních přihrávek. Nejlepším střelcem Phoenixu byl s 25 body Boris Diaw.

Série hraná na čtyři vítězství se nyní z Dallasu přesune do Phoenixu, kde bude pokračovat v neděli.

Dallas - Phoenix 105:98
Nejvíce bodů: Nowitzki 30, Howard 29, Terry 18 - Diaw 25, Thomas 20, Marion 19
Nejvíce doskoků: Nowitzki 14, Diop 11 - Marion 19, Diaw 10.
Nejvíce asistencí: Nowitzki 6, Terry 4 - Nash 11, Diaw 6.
Stav série: 1:1.