Česko - Švédsko 3:4Florbalistky podlehly na juniorském MS Švédsku

České florbalistky podlehly ve druhém utkání na juniorském mistrovství světa v Katovicích Švédsku 3:4, přestože vedly po první třetině 2:0. Úřadující vicemistryně jim i díky hattricku Hanny Nordstrandové oplatily porážku stejný poměrem z loňského zářijové MS v Uppsale. Svěřenkyně kouče Tomáše Martiníka budou hrát v pátek na závěr skupiny B proti Norsku o postup do semifinále (od 16:00) a stačí jim získat bod.

Český tým po středeční úvodní výhře nad Slovenskem 8:6 získal proti Švédkám dvoubrankový náskok v závěru úvodní části. V 17. minutě otevřela skóre Karolína Mezerová a 68 sekund před první pauzou zvýšila kapitánka Vendula Maroszová.

Seveřanky se poprvé radovaly v 25. minutě, kdy si balonek srazila do vlastní branky Markéta Lenfeldová. V čase 38:39 vyrovnala Nordstrandová, jež brankami ve 42. a 54. minutě dovršila hattrick i obrat na 4:2. Tři a půl minuty před koncem vykřesala naději Anna Brucháčková, ale Švédky těsný náskok uhájily.

Mistrovství světa juniorek ve florbalu v Katovicích (Polsko):
Skupina B:
Česko - Švédsko 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
Branky: 17. Mezerová, 19. Maroszová, 57. Brucháčková - 39., 42. a 54. Nordstrandová, 25. vlastní Lenfeldová.
Norsko - Slovensko 5:5 (0:3, 5:1, 0:1).