Dánsko - Francie 29:30Házenkáři Francie porazili na ME Dánsko a zajistili si postup do semifinále

Házenkáři Francie si na mistrovství Evropy v Budapešti vybojovali na poslední chvíli postup do semifinále. Olympijští šampioni z Tokia zdolali v dramatické koncovce mistry světa Dány, kteří už měli místo mezi čtyřmi nejlepšími jisté, a díky vítězství 30:29 ovládli skupinu v maďarské metropoli. Ze hry o medaile vyřadili Island, který po odpolední výhře 34:24 nad Černou Horou držel naději.

Francouz Hugo Descat během utkání s Dánskem na ME házenkářů.

Francouzi se v semifinále utkají v Budapešti s vicemistry světa Švédy. Dánsko bude hrát s obhájci titulu Španěly.

V duelu s Dánskem to přitom s postupem Francie vypadalo dlouho černě. Seveřané, kteří na šampionátu dosud nezaváhali, vyhráli poločas o pět gólů a i po přestávce si udržovali bezpečný náskok. V posledních jedenácti minutách ale Francouzi nejprve čtyřbrankovou šňůrou snížili a tři minuty před koncem vyrovnali. I remíza by jim k postupu stačila, Dika Mem ale nakonec přidal i vítěznou branku.