Házenkáři Hranic podlehli Strakonicím a stále čekají na extraligovou výhru

Házenkáři Hranic ve 24. extraligovém kole prohráli 22:31 se Strakonicemi a na posledním místě tabulky stále čekají na první vítězství v sezoně. Jihočeši naopak poprvé vyhráli venku. Boj o postup do play off si zkomplikovalo deváté KP Brno, které doma prohrálo s Jičínem těsně 26:27 a na osmou příčku nyní stejně jako jeho dnešní soupeř ztrácejí tři body.

Archivní foto

Královo pole sice první poločas o dvě branky vyhrálo, soupeř ale dokázal po přestávce vyrovnat a těsnou koncovku zvládl lépe. Zatímco Brňané prohráli potřetí v řadě a na výhru čekají ještě o utkání déle, Jičín podruhé za sebou zvítězil a přiblížil se první osmičce.

Hraničtí drželi se soupeřem krok jen v první dvacetiminutovce. Potom Strakonice dokázaly domácím odskočit a první poločas vyhrály o šest branek. Po přestávce Jihočeši vedli až o 12 gólů a bez problémů se na dvanáctý pokus dočkali výhry z haly soupeře.

V tabulce patřím Hranicím s pouhými dvěma body poslední 14. místo. Dvanácté Strakonice mají 11 bodů a od příček, které znamenají vyhnutí se barážové skupině, je dělí 12 bodů.

Chance extraliga házenkářů - 24. kolo:
Hranice - Strakonice 22:31 (11:17)
Nejvíce branek: Andrš 5, Dořičák 5/1, Halama 4 - Nejdl 8, Bičiště 6, Wildt 5/3.
KP Brno - Jičín 26:27 (15:13)
Nejvíce branek: Kocich 9/5, Bosák 5, Sekulič 4 - Kastner 8/5, Kovařík 5, Rychna a Milko po 3.

Házenkářky Plzně vystřídaly Kynžvart na osmém místě tabulky interligy

Házenkářky Plzně porazily v přímém souboji o postup do play off interligy Kynžvart 26:25 a vystřídaly své soupeřky na osmém místě tabulky. Plzeňský tým zabral po dvou porážkách a Kynžvart po 18. kole přeskočil o jeden bod.

Domácí tým táhla Veronika Galušková, která dala sedm branek, pět z nich ze sedmiček. Nejlepší střelkyní zápasu ale byla hostující Veronika Dvořáková, jež se trefila devětkrát. Svou třetí proměněnou sedmičkou dvacet sekund před koncem už ale jen korigovala skóre.