Házenkářky Mostu prohrály poločas, ale o body nepřišly

Most

Házenkářky Mostu prohrály první poločas interligového utkání v Písku, ale první bodovou ztrátu v sezoně na jihu Čech nedopustily. Černí andělé zvítězili 29:22 a s plným počtem 18 bodů z devíti zápasů vládnou tabulce se čtyřbodovým náskokem před Slavií, která dnes utrpěla v Olomouci druhou letošní porážku.

Adéla Čásová z Mostu v akci.

Mostečanky před měsícem deklasovaly Písek doma 40:14, ale vzhledem k tomu, že tehdy nastoupily soupeřky v hodně okleštěné sestavě, očekával kouč Baníku Jiří Tancoš vyrovnanější odvetu. A to se potvrdilo, neboť favoritky po první půli prohrávaly 11:13. Do druhé půle ale mistryně vlétly šňůrou pěti branek, a i když se Písku ještě jednou podařilo vyrovnat na 20:20, připsal si Most výhru o sedm gólů.

Rovnou polovinu domácích branek nastřílela Tereza Pokorná, za Černé anděly se trefila sedmkrát reprezentantka Dominika Zachová.

Ve šlágru dne ukončila Olomouc sedmizápasovou vítěznou sérii Slavie a druhé Pražanky porazila jednoznačně 33:25. Slavia prohrála teprve podruhé v tomto kalendářním roce: v předčasně ukončené minulé sezoně od prosince přemožitelky nenašla a v novém ročníku podlehla pouze na začátku září Mostu.