Karviná porazila vysoko Hustopeče, Lovosice udolaly Hranice

Házenkáři Karviné jasně přehráli Hustopeče a po výhře 37:21 si upevnili čtvrté místo v tabulce extraligy. V Lovosicích naopak viděli diváci dramatický závěr, ve kterém jediný rozdílový gól rozhodl o vítězství domácích nad Hranicemi 29:28.

S výjimkou úvodních minut byli Karvinští na hřišti ve všech činnostech lepší a rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší. Domácí se sice v úvodu dostávali do šancí, ale ty neproměnili, takže v 17. minutě byl stav pouze 6:6. Pak se hra mistrovského celku podstatně zlepšila a skóre narůstalo. K neudržení byli především křídelní hráči Faith a Mrózek, kteří byli se sedmi góly nejlepšími střelci zápasu.

V Lovosicích to dlouho vypadalo na jasnou výhru domácích, kteří vedli na začátku druhého poločasu 19:13, pak ale nepřesností ve střelbě a technickými chybami umožnili soupeři snížit na 18:19. Utkání pak bylo vyrovnané až do 50. minuty, kdy hosté šli prvně do vedení na 25:23. Domácím se především díky přesné ruce Jablonky přeci jen podařilo strhnout vítězství na svou stranu a svého soupeře vystřídali v tabulce na pátém místě.

Házenkářská extraliga - 11. kolo:
Karviná - Hustopeče 37:21 (17:8)
Nejvíce branek: Faith 7, Mrózek 7/2, Hastík 5 - Franěk 5, Diviš 5/1, Semerád 4. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Sedmimetrové hody: 3/1 - 1/1. Vyloučení: 1:1. Diváci: 600.
Lovosice - Hranice 29:28 (14:9)
Nejvíce branek: Jablonka 6/2, Müller 5, Brecko 5/1 - Skřídlo 5, Toms 5/2, Stržínek a Hradil po 4, Galus 4/2. Rozhodčí: Nesvadba, Vangelis. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4. Vyloučení: 7:12. Diváci: 400.