Hlavní obsah

Léto, plavky, opalovací krém… Možná až moc, smály se vítězky po dramatu v písku

Michal OsobaSport.czPrávo
28. 6. 2020 18:41

Pět zastávek čítal seriál turnajů plážových volejbalistek Tipsport Beach Series a na čtyřech z nich hráčky minimálně část víkendu mokly nebo na písek nastupovaly v legínách a dlouhých rukávech. Až při vyvrcholení seriálu na pražském Strahově konečně vystačily s plavkami a měly mnohem vyšší spotřebu opalovacího krému.

Foto: Ivana Roháčková

Michaela Kubíčková (vpředu) a Michala Kvapilová v akci na Strahově.Foto: Ivana Roháčková

Článek
Fotogalerie

„Na takové počasí jsme čekaly čtyři víkendy, které byly dost deštivé, teď to vyšlo možná až moc,“ oddechovala po finálové bitvě Michaela Kubíčková. Písečné výhně si s parťačkou Michalou Kvapilovou užily dostatek, tři z pěti zápasů vyhrály až v tie-breaku, ve finále proti Marii Sáře Štochlové s Martinou Maixnerovou vyhrály třetí sadu 16:14.

„Hodně jsme se chladily, při time-outech si braly studený ručník, měly jen krátkou rozcvičku a pak se soustředily na výkon, abychom šetřily síly. To byl klíč, jak přežít a vyhrát,“ hlásila Kvapilová.

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Michaela Kubíčková (vlevo) a Michala Kvapilová na Strahově.Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Po finále si stouply na nejvyšší stupeň dvakrát. Nejprve byly samy oceněny za vítězství v turnaji, pak se na něm tísnily se Štochlovou a Maixnerovou, když v celkovém hodnocení seriálu posbíraly shodný počet bodů. České jedničky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou po třech triumfech kvůli nemoci Slukové poslední dva turnaje nehrály.

Teď by MKduo, jak si tým přezdívá, měl 10. července čekat exhibiční duel s Hermannovou a Slukovou v Uherském Hradišti, jako domácí vrchol mistrovství republiky v Opavě koncem srpna a pak snad i mezinárodní konfrontace. „Turnaje Světové série jsou zatím v mlze, ale šušká se, že v listopadu by se mohlo v Číně nebo Mexiku hrát,“ věří Kubíčková.

Z Česka začaly chodit zprávy

V tomto roce zatím žádný mezinárodní turnaj nestihly. Když se chystaly na letošní premiéru v Austrálii, zrovna začala sílit pandemie koronaviru. „Tam jsme dlouho netušily, že se něco děje, vše fungovalo normálně. Ale pak začaly chodit zprávy z Česka a rušily se všechny turnaje včetně toho v Austrálii, tak jsme se vracely domů,“ líčí Kubíčková.

Boj o vysněnou olympiádu se pátému páru loňského mistrovství Evropy o rok odsouvá. „Nejdřív jsme byly zklamané, protože jsme měly dobrou přípravu a byly nažhavené na turnaje, ale je pravda, že rok navíc nás může zocelit a zapracujeme na nedostatcích,“ věří Kvapilová, která s Kubíčkovou absolvovala první kompletní sezonu teprve vloni.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.