Milwaukee porazilo v NBA Orlando až po druhém prodloužení

NEW YORK

Dvě prodloužení potřebovali basketbalisté Milwaukee, aby ve středečním zápase NBA porazili Orlando. Se soupeřem, který na rozdíl od týmu Bucks nefiguruje na příčce zajišťující účast v play off, si Milwaukee nakonec poradilo 94:89. Jiří Welsch odehrál v sestavě vítězů osm minut, během nichž proměnil jeden dvoubodový koš.

Klíčovým košem byla pro domácí trojka Michaela Redda. V celém zápase se mu střelecky nedařilo, z pole proměnil jen třetinu z 30 pokusů, ale v závěru se nemýlil. Košem z dálky zařídil už před koncem základní hrací doby Bobby Simmons první prodloužení a stejný hráč dvěma šestkami zpečetil výsledek.

"V prvním prodloužení jsme ještě hráli dobře, ale pak nám došly síly," přiznal křídelní hráč Orlanda Pat Garrity, jehož tým prohrál v Milwaukee už pošesté za sebou.

Prodlužovalo se také v Torontu, kde domácí nevyužili absence nemocné hvězdy Tima Duncana a obhájci titulu ze San Antonia dopřáli sedmé vítězství za sebou. Čtyři z toho vybojovali Spurs venku a stejný počet mohou navíc získat, protože ještě skoro dva týdny bude jejich hala SBC Center patřit rodeu.

Střelecké dostihy předvedly ve středu Washington a Golden State. Metropolitní celek zvítězil 129:124, nejpilnějším sběratelem bodů byl Gilbert Arenas. Konto svého bývalého týmu zatížil 45 body, z toho 23 dal z trestných hodů, což je nový klubový rekord.

Nejlepší zápas za Wizards

"Bylo skvělé jej pozorovat, nejen v útoku, ale i obraně a doskakování. Podle mě odehrál nejlepší zápas v dresu Wizards," řekl pochvalně křídelní hráč Washingtonu Antawn Jamison. Arenas odešel do metropole z Golden State, kde tehdy působil s Welschem, v červenci 2003.

Čtyřicáté vítězství ve středu zaznamenal Detroit, nejlepší tým NBA zastavil rozjeté basketbalistky Clippers vítězstvím 97:87. Vytáhl se naopak druhý celek z Los Angeles Lakers, který zaostává za svou pověstí. Šňůru čtyř porážek ukončil výhrou 89:78 v Houstonu, Kobe Bryant využil děr v domácí obraně k 32 bodům.

Výsledky:
Toronto - San Antonio 118:125 po prodl., Indiana - Portland 101:69, Washington - Golden State 129:124, New Jersey - New York 96:83, Detroit - Los Angeles Clippers 97:87, Charlotte - Philadelphia 100:92, Milwaukee - Orlando 94:89 po druhém prodl., New Orleans/Oklahoma City - Seattle 109:102, Minnesota - Cleveland 91:97, Houston - Los Angeles Lakers 78:89, Phoenix - Memphis 108:102, Denver - Chicago 107:110.