Házenkáři Karviné se nadřeli na výhru v hale posledních Strakonic

Házenkáři Karviné ve 14. kole extraligy nakonec potvrdili roli favorita a zvítězili v hale posledních Strakonic 29:25. Na „povinnou“ výhru se vicemistr přes brzké pětigólové vedení nadřel. Ve druhém poločase totiž Baník prohrával i o tři branky (17:20) a rozhodl až čtyřmi trefami za sebou od stavu 24:24 v 52. minutě.

Ilustrační foto.

Na klíčovém trháku se třemi góly včetně dvou ze sedmimetrových hodů podílel Dominik Solák, s osmi brankami nejlepší střelec zápasu. Karviná se bodově dotáhla na vedoucí Plzeň, která má zápas k dobru. Strakonice navzdory šestigólovým příspěvkům Adama Nejdla a Ondřeje Sedláčka se ani ve třináctém utkání v sezoně nedočkaly bodového zisku, uhrály ale s favoritem mnohem lepší výsledek než v zářijovém prvním vzájemném duelu, který prohrály o 18 gólů (14:32).

Naproti tomu Nové Veselí oplatilo Dukle těsnou porážku 26:27 a v domácí hale zvítězilo 28:27. Zatímco v tabulce čtvrtí Pražané nedosáhli na body už ve čtvrtém z posledních pěti zápasů, domácí tým vyhrál potřetí za sebou a na osmém místě se přiblížil k soupeři na čtyři body. Tým z Vysočiny v zápase ztratil až šestigólový náskok z prvního poločasu, ale lépe zvládl dramatickou koncovku. Sedmi góly k výhře pomohl nejlepší střelec zápasu Jiří Gregorovič, za poražený tým dal o branku méně devatenáctiletý Jonáš Josef.