Nymburk dělí krok od obhajoby

NYMBURK

Basketbalisté Nymburka ve třetím finálovém zápase Mattoni NBL doma ve středu doslova přejeli Mlékárnu Kunín. Po výhře rozdílem 37 bodů je tak dělí už jen poslední krok od obhajoby titulu, který touží udělat hned v neděli večer v Novém Jičíně.

"Předvedli jsme určitě nejlepší výkon v play-off, když jsme dobře pokryli klíčové hráče soupeře i jeho rychlý protiútok. Nesmíme ale připustit euforii, potřebujeme zvítězit ještě jednou, abychom si zase mohli říkat mistři," říkal trenér Nymburka Michal Ježdík, jehož svěřenci vyhráli zatím všech devět utkání na cestě za titulem.

Hosté poprvé ve finále nasadili Pelikána, jenž se zlomenou jařmovou kostí podepsal revers a nastoupil chráněn boxerskou přilbou, ale Kunín přesto dokázal vzdorovat jen v první čtvrtině. Na začátku druhé se domácím před vyprodanou halou povedlo sedmibodovou šňůrou získat vedení 30:23 a rychlejší hrou v útoku i hodně agresivní obranou náskok stále zvyšovali. "Dostali jsme se do herní pohody, dávali laciné koše a diktovali rytmus utkání," liboval si Ježdík, jenž ocenil i deset trojek svého týmu.

Na kunínském družstvu byla patrná únava, vůbec nestačilo při doskakování a čtvrthodiny před koncem Nymburk vedl už 68:49, i když nechal odpočívat nejlepšího střelce Hesse a šetřil také další opory."Nymburk měl jasně navrch a přestože v poslední části poslal do zápasu lavičku, dál nás ničili agresivitou pod košem, protože našim přetíženým hráčům už docházely síly," litoval trenér hostí Zdeněk Hummel, ale vyslovil přání favoritovi ještě cestu za triumfem znepříjemnit. "Třeba se povede ještě návrat série do Nymburka," zadoufal.

Finále Mattoni NBL: ČEZ Nymburk-Mlékárna Kunín 112:75
Nejvíce bodů: Hess a Johnson po 20, Sokolovský 17, Zídek 13, Whitfield 12, Beneš 11 - Howard 12, Warrick 11, Pelikán 10, Tomeljak 9, 1560 diváků, čtvrtiny 23:21, 26:12, 30:26, 33:16 - stav finálové série 3:0.
Série play-off o 3. místo: Prostějov-A Plus Brno 93:76 (Lukjanec 20, Stuchlý 18 - Maleš 21, Kovačevič 14) - konečný stav série 2:1.