Nymburk vydřel vítězství v poháru FIBA

Cenné vítězství udržující šanci na postup ze skupiny vydřeli ve středu v Evropském poháru basketbalisté Nymburka, když o sedm bodů porazili izraelskou Nahariji. "Klíčová byla třetí čtvrtina, kdy jsme zlepšením obrany vyzráli na dobrý pohyb soupeře a prosadili se i pod košem," hodnotil trenér Michal Ježdík.

Jeho svěřencům nicméně v úvodu scházela rychlost i patřičný důraz a nedokázali uplatnit ani výškovou převahu. Běhavý protivník snadno získal náskok, Nymburk po čtvrthodině prohrával 30:40. Nalézt herní rytmus pomohly českým mistrům až Mandičova úspěšná střelba zdálky i agresivnější pojetí obrany.

Přinášelo to rovněž korekci skóre, hned na začátku třetí části Hess trojkou srovnával na 47:47. Odvážné průniky pod koš i brejky pomohly domácím vzápětí vybudovat klíčové vedení (ve 27. min. 67:52). Z prostoru pivota zakončovali Rančík s Einikisem, uplatňující centimetry navíc.

Nymburku nahrálo i zranění americké hvězdy Wellse, který s tržnou ranou v obličeji na celou třetí část opustil palubovkou. Domácím se i proti zóně dařilo diktovat tempo, byť izraelský celek se s velkým nasazením snažil ve finiši snižovat. "Vyfaulovali se nám sice nejlepší střelci, ale taktickou hrou jsme to dovedli k vítězné tečce," mínil Ježdík.

Evropský pohár FIBA
ČEZ Nymburk-Ironi Naharyia 93:86
Nejvíce bodů: Mandič 20, Hess 19, Rančík 14, Einikis13, Whitfield 11 - Milisavljevič 18, Carr 17, Peleg 14, Wells 10, 1250 diváků, čtvrtiny 16:26, 28:21, 29:16, 20:23.