Nymburk zničil soupeře v druhé půli

NYMBURK

Po první čtvrtině to vypadalo na drama, po druhé už bylo jasné, že zbytek zápasu se odehraje jen z povinnosti. Basketbalisté Nymburka porazili makedonský celek Rabotnički Skopje a výrazně posílili své naděje na postup ze skupiny A Evropské ligy FIBA.

Na včerejšího soupeře neměli Středočeši nejlepší vzpomínky, v Makedonii prohráli 86:102, když zářil autor 38 bodů Američan Kendrik Johnson. Přestože tento extravagantní rozehrávač usiluje o angažmá v německé lize, nakonec nastoupil, ale domácím se jej povedlo zcela vymazat. Poslední čtvrtinu už nehrál a v souboji jmenovců ho předčil domácí Ashante Johnson.

První část ale na jasnou výhru Nymburka ani trochu nevypadala. Hráči úřadujícího českého mistra kupili chybu za chybou v rozehrávce, nedařily se ani trestné hody a přijatelné skóre zachraňoval jen přesně střílející Zídek.

"Nechali jsme soupeři prostor pro jeho silné zbraně, střelbu za tři body a rychlé protiútoky," vysvětloval trenér vítězů Michal Ježdík. Druhá část ale už byla jednoznačně v režii domácích, skóre 25:4 hovoří za vše. "Čtyři body za čtvrtinu jsem nezažil jako hráč ani jako trenér," posteskl si kouč Skopje Jordan Davitkov.

Druhou polovinu utkání už Nymburk odehrál v exhibičním tempu a udržel se v boji o čtvrtou příčku. "Vděčíme za to především obraně," kvitoval Ježdík.

Liga FIBA:
Nymburk-Skopje 84:58 (21:26, 25:4, 19:10, 19:18)
Body: Zídek 20, Johnson 17, Whitfield 14 - Tasovski 9, Stefanov a Johnson po 7. Rozhodčí: Bodnár (Maď.), Julienová (Fr.), Delestree (Belg.). Trestné hody: 27/19 - 10/6. Fauly: 14:23. Trojky: 5:8. Diváci: 1100.