Nymburští basketbalisté potřetí za sebou ligovými šampiony

NYMBURK

Potřetí za sebou se basketbalisté Nymburka stali českými mistry, když v pátém utkání finálové série letošního play-off už nezaváhali a doma porazili Mlékárnu Kunín rozdílem dvaadvaceti bodů. "Rozhodl náš skvělý vstup do utkání, kdy jsme soupeře jasně přehráli a při maximálním soustředění předvedli kolektivní projev v útoku i obraně," tvrdil trenér vítězů Michal Ježdík.

Basketbalisté Nymburka s vítěznou trofejí.

Jeho svěřenci měli doslova drtivý nástup. Začali koncentrovaně a se značným útočným úsilí, takže již ve 4. minutě vedli 14:6, přičemž polovinu bodů dal brazilský pivot Michel Ferreira. Celek z Nového Jičína zaostával v doskocích a hlavně nedokázal bránit rychle kombinace Nymburka, jehož náskok bleskově rostl a po první části měl k dobru již 22 bodů.

Hosté se zmohli na korekci skóre teprve při probuzení Chavise, jenž během pár minut druhého dějství trefil čtyři trojky. "Po trestuhodném zaspání na začátku to byla naše nejsvětlejší chvilka, která ale nemohla otočit vývoj utkání," přiznal kouč hostů Zdeněk Hummel. V 18. minutě vedli domácí už jen 50:38, ale rychle zlepšili obranu i zpřesnili střelbu a blíž Kunín ve skóre nepustili.

"Snažili jsme se vzdorovat ze všech sil, ale hráči už odcházeli kondičně," uznal Hummel. Nymburk před zaplněnou halou neohroženě kráčel za úspěchem, byť prostřídal celou sestavu. "Důležité bylo nepodlehnout sebeuspokojení, při větší rotaci hráčů jsme udrželi solidní tempo a měli i dostatek sil," říkal Ježdík, jehož svěřenci se v závěru mohli těšit z ovací publika, které děkovalo vstoje a mohutným potleskem.

Nymburk - Mlékárna Kunín 96:76 (37:15, 61:46, 76:62).
Nejvíce bodů: Whitfield 22, Hess 21, Sokolovský 14, Ferreira 13, Bigus 11 - Chavis 19, Šoška 16, Pelikán 11, Laco 10. Rozhodčí: Zachara, Šedivý, Vyklický. Fauly: 20:23. Pět chyb: Warrick (Kunín). Technická chyba: Warrick. Trestné hody: 35/23 - 23/21. Trojky: 5:3. Diváci: 1350.
Konečný stav série: 4:1.