Hlavní obsah

Kantor, Rudol - Berčík, Džavoronok 2:1Oba české páry skončily na písku v Espinhu deváté

16. 7. 2022 14:39

Obě české dvojice skončily na beachvolejbalovém turnaji Pro Tour kategorie Challenge v Espinhu na děleném devátém místě. V boji o čtvrtfinále neuspěli Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou, jež se na písek vrátila po zdravotní pauze, ani Václav Berčík s Matyášem Džavoronokem.

Foto: OBO 2022/Vlastimil Vacek, Právo

České beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová na archivním snímkuFoto: OBO 2022/Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Štochlová naposledy hrála světový turnaj před měsícem a půl, pak léčila břišní sval a musela kvůli tomu oželet mistrovství světa v Římě. V portugalském Espinhu vyhrály s Hermannovou ve skupině oba zápasy, ale v play off nestačily na Američanky Corinne Quiggleovou se Sarah Schermerhornovou. Český pár prohrál těsně 19:21 a 20:22.

Hermannová zhodnotila turnaj po nucené přestávce pozitivně, i když poslední zápas se Češkám nepovedl, nedařilo se jim v obraně. "Zvlášť potom, co jsme po Marušky zranění nehrály asi šest týdnů proti světových týmům. V základní fázi jsme porazily vysoce nasazené Němky, tohle vítězství i proti Francouzkám nám dodalo sebevědomí a hodilo nás to zpátky do toho, že máme na to i po takové pauze bojovat i s těmi nejlepšími," řekla v nahrávce pro média.

Berčík s Džavoronokem včetně kvalifikace nasbírali tři vítězství, než podlehli Rakušanům Julianu Hörlovi s Alexanderem Horstem 0:2 a v osmifinále i devátému nasazenému páru Piotr Kantor, Maciej Rudol po bitvě 13:15 ve třetím setu. Kantor léta tvořil špičkový světový pár s Bartoszem Losiakem, s Rudolem hraje první sezonu.

Turnaj Pro Tour kategorie Challenge v plážovém volejbalu v Espinhu (Portugalsko):
Muži:
Skupina E:
Hörl, Horst (8-Rak.) - Berčík, M. Džavoronok (20-ČR) 2:0 (14, 12).
Play off - 1. kolo:
Kantor, Rudol (9-Pol.) - Berčík, M. Džavoronok 2:1 (-16, 15, 13).
Ženy:
Play off - 1. kolo:
Quiggleová, Schermerhornová (13-USA) - Hermannová, Štochlová (11-ČR) 2:0 (19, 20).

Reklama

Související témata: