Hlavní obsah

Renato, Vitor Felipe - Perušič, Schweiner 2:1Perušič se Schweinerem nezvládli na MS první kolo play off

15. 6. 2022 15:26

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner prohráli na mistrovství světa v Římě v 1. kole play off s Brazilci Renatem a Vitorem Felipem 1:2 po setech 21:18, 15:21 a 13:15 a obsadili dělené 17. místo. Šestý nasazený pár, který ve skupině vyhrál všechny tři zápasy, zopakoval výsledek z předchozího MS v Hamburku.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Čeští plážoví volejbalisté Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner na snímku z turnaje v Ostravě.Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Článek

Perušič se Schweinerem získali ve velkém vedru vyrovnaný první set díky tříbodové šňůře za stavu 13:13, od které si udržovali náskok až do konce. Ve druhé sadě se českým jedničkám nedařilo zastavit útoky soupeře ani na bloku, ani v poli a Brazilci bez větších potíží vyrovnali.

V tie-breaku získali jako první drobný náskok dvanáctí nasazení Renato s Vitorem Felipem, ale Češi i díky Perušičově esu vyrovnali. Vzápětí pomohla Brazilcům při servisu páska, následně Schweinerův blok dopadl těsně vedle a Jihoameričané si čtyřmi body v řadě vypracovali čtyři mečboly. Češi sice dokázali tři odvrátit, avšak poslední proměnil Vitor Felipe nekompromisní smečí.

Perušič se Schweinerem nenavážou na stříbro ze špičkově obsazeného květnového turnaje Beach Pro Tour v Ostravě. Na svém druhém světovém šampionátu měli za cíl postup do čtvrtfinále.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Římě:
Muži - play off, 1. kolo:
Renato, Vitor Felipe (12-Braz.) - Perušič, Schweiner (6-ČR) 2:1 (-18, 15, 13)

Reklama

Sdílejte článek