Prostějovské volejbalistky promarnily mečbol i velký náskok a prohrály v Liberci

Mečbol a vedení 11:4 v rozhodujícím pátém setu promarnily prostějovské volejbalistky ve šlágru 29. kola v Liberci. Domácí Dukla po strhujícím závěru a šňůře jedenácti bodů tie-break s obhájkyněmi titulu otočila a zvítězila 3:2. Prostějov nicméně uhájil vedení v extraligové tabulce, před libereckým rivalem vede však už jen o bod.

Volejbalistky Prostějova na archivním snímku.

Zápas v hale Dukly byl plný zvratů. Hanačky vyhrály 25:17 první set, ale druhý skončil pro ně debaklem jen s 11 body. Prostějov nicméně vybojoval třetí sadu a v té následující měl mečbol za stavu 24:23. Podobný obrat předvedly domácí hráčky i v tie-breaku. Ze tří vzájemných duelů v sezoně vyhrál Liberec podruhé.

Čtvrté Šelmy doma přehrály 3:0 Přerov, který už čtyři kola před koncem nadstavby ví, že do čtvrtfinále se nedostane. V souboji semifinalistů nedávného Českého poháru uspěl majitel bronzu Olymp v hale stříbrné Ostravy 3:0.

UNIQA extraliga volejbalistek - 29. kolo
Frýdek-Místek - Šternberk 3:0 (21, 22, 16)
Nejvíce bodů: Šumejková 13, De Mellová 12, Strušková 11 - N. Látalová a Deninová po 7.
Ostrava - Olymp Praha 0:3 (-15, -19, -18)
Nejvíce bodů: Jasečková 10, Hadáčková 8 - Brancuská 13, Šimáňová 9, Kalhousová 8.
Liberec - Prostějov 3:2 (-17, 11, -19, 24, 11)
Nejvíce bodů: Kvapilová 24, Frankevyčová 18, Blažková 12 - Trnková 19, Löffová 18, Silvaová 14.
Šelmy Brno - Přerov 3:0 (12, 17, 21)
Nejvíce bodů: Kyryčenková 15, Širůčková 13, Benediktová a Marková po 8 - Hůsková 10, Dlouhá 6.
11.Šternberk271132219:771820:22358
Poznámka: Ukrajinský celek Prometej Dnipro soutěž po 22. kole opustil, zbývající zápasy prohrál kontumačně.