Oklahoma City - Boston 123:132Satoranský s Krejčím bodovali, výhru Lakers táhla Jamesova show

Galapředstavení LeBrona Jamese v duelu LA Lakers proti Clevelandu bylo jedním z taháků pondělního programu NBA. Do zápasů zasáhli i oba čeští basketbalisté v zámořské spoutěži, ani jeden však výhru neslavil. Washington s Tomášem Satoranským prohrál 97:115 v Houstonu, Oklahoma s Vítem Krejčím podlehla 123:132 Bostonu.

Jayson Tatum z Bostonu (vlevo) blokuje smečujícího Víta Krejčího v dresu Oklahomy.

Satoranský dva dny po šestnáctibodovém výkonu zaznamenal tři body, čtyři doskoky a jednu asistenci. Proti Rockets trefil pouze jednu střelu ze čtyř a jednu ze dvou šestek. Na palubovce strávil téměř 24 minut.

Wizards vedli v duelu až o 23 bodů, poslední čtvrtinu ale prohráli 14:35. Hosté nenašli recept na Christiana Wooda, který nasbíral životních 39 bodů, když trefil osm z devíti trojek. Navíc přidal deset doskoků. Nejlepším hráčem Washingtonu byl s 22 body a 13 doskoky Kristaps Porzingis.

Oklahoma proti Bostonu prohrávala postupně až o 26 bodů a ani jednou nevedla. Díky vydařené poslední čtvrtině, kterou Thunder ovládli 39:24, se sice hostům přiblížili na rozdíl devíti bodů, na víc to ale nestačilo.

Krejčí trefil jednu z osmi střel a za necelých 22 minut si připsal dva body, dva doskočené míče i dva bloky. Jeho spoluhráč Tre Mann se 35 body postaral o nováčkovský rekord klubu.

James má 105. triple double

Velké představení předvedl při výhře 131:120 v Clevelandu LeBron James. Sedmatřicetiletá hvězda Los Angeles Lakers zaznamenala 38 bodů, 12 přihrávek a 11 doskočených míčů a připsala si šestý triple double v sezoně a 105. v kariéře.

Šanci na první příčku Východní konference si udržela Philadelphia, která porazila vedoucí Miami 113:106. Hvězdou Sixers, kteří hráli bez Joela Embiida i Jamese Hardena, byl Tyrese Maxey s 28 body.

Detroit - Portland 115:119
Houston - Washington 115:97 (za hosty Satoranský 3 body, 4 doskoky 1 asistence)
Oklahoma City - Boston 123:132 (za domácí Krejčí 2 body, 2 doskoky, 1 asistence)
2.Denver72423058,3
3.Minnesota73423157,5