Španělsko prohrálo s Litvou a narazí na české basketbalistky

SAO PAULO

Až zlepšená hra v závěrečných sedmi minutách zápasu zajistila basketbalistkám Litvy ve skupině o páté až osmé místo na mistrovství světa v Brazílii vítězství nad Španělskem 81:70. V zápase o sedmé místo se po tomto výsledku střetnou Španělky dnes ve 20:15 s Českou republikou a Litva bude hrát od 22:30 s Francií o páté místo.

Litvě sice vyšel lépe vstup do zápasu, získala převahu v podkošových soubojích a také pětibodový náskok. Španělky ale stačily postupně srovnat krok. Oba týmy se střídaly ve vedení i v nepřesnostech.

Po půlhodině sice Litva vedla 49:44, když se v podkošových soubojích prosazovala dobře zakončující Streimikyteová. Hodně individuálně hrající Španělky sice ještě zásluhou Valdemorové v poslední čtvrtině vyrovnaly na 56:56, závěr už ale patřil lépe fyzicky vybavené Litvě.

V zápase o deváté místo po zlepšeném výkonu ve druhém poločase Argentina porazila Kanadu 74:57.

Skupina o 5.-8. místo
Litva - Španělsko 80:71 (12:11, 30:30, 49:44)
Nejvíce bodů: Streimikyteová 23, Valužyteová 17, Brazdeikyteová 16, Ciudarieneová 10 - Valdemorová 28, Montananová 12, Fernándezová 12. Rozhodčí: Rougier (Arg.) Mayberry (Austr.) a Silva (Braz.). Fauly: 24:24. Trestné hody: 33/24 - 23/18. Trojky: 2:5. Diváci: 1500.
O 9. místo: Argentina - Kanada 74:57 (19:15, 31:30, 53:44).
Nejvíce bodů: Vegaová 21, Paolettaová 15, Soberonová 12 - Kleindienstová 15, Smithová 11, Suttonová-Brownová 11.