Hlavní obsah

Velký obrat. Volejbalisté Českých Budějovic ve finále extraligy poprvé slaví

12. 4. 2021 19:54Aktualizováno 12. 4. 2021 19:58

Volejbalisté Českých Budějovic odvrátili konec finále extraligy. Na palubovce Karlovarska už prohrávali ve třetím utkání 0:2 na sety a v tie-breaku čelili mečbolu, ale nakonec zvítězili po setech 26:28, 23:25, 25:23, 25:22 a 20:18. Stav série hrané na tři vítězné zápasy snížili na 1:2. Čtvrtý duel se uskuteční v pátek na jihu Čech od 20:20.

Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Budějovičtí hráči se radují z bodu.Foto: Slavomír Kubeš, ČTK

Článek

Českobudějovický trenér René Dvořák poprvé od začátku utkání ve finálové sérii nasadil zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se odvděčil skvělým výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl kouč Dvořák v České televizi.

"Šance jsme měli, nevyužili je a Budějovice začaly být kompaktnější," konstatoval po první domácí extraligové porážce v sezoně trenér Karlovarska Jiří Novák a k výkonu svého týmu dodal: "Přišlo mi to na můj vkus moc profesorský a to nemůžeme. Musíme hrát s mladickou nerozvážností a radostí."

První set rozjeli Jihočeši rázně a vedli 9:2, ale jako v předešlých zápasech hráli v koncovce bázlivě. Domácí odvrátili tři setboly a sadu získali. "Ukázala se naše síla v hlavě, jak jsi jdeme za vítězstvím," uvedl libero Daniel Pfeffer.Povzbuzení hráči Karlovarska získali převahu a i ve druhém setu zvládli lépe závěr. "Je tam množství nevynucených chyb a to Karlovarsko trestá. To musíme změnit," řekl devětatřicetiletý Rejlek, který před třemi lety pomohl k titulu právě Karlovarsku.

Velký obrat ve třetím setu

Západočeši i ve třetím setu dlouho vedli a zdálo se, že už je v cestě za titulem nic nezastaví. "Stále bojujeme," povzbuzovali se hráči Českých Budějovic a dokázali se vyhecovat k otočce. Třetí i čtvrtý set získal v obraně jistější Jihostroj pro sebe.

V rozhodujícím tie-breaku hosté od začátku vedli, ale málem jim výhra unikla mezi prsty. Karlovarsko při podání svého veterána nahrávače Lukáše Ticháčka otočilo z 11:13 na 14:13 a mělo mečbol, ale neuspělo. Následovaly čtyři setboly Českých Budějovic, které rázně odvrátil univerzál Patrik Indra, při pátém ale byl zablokován domácí Marc Wilson.

"To je na volejbalu krásný. Už jsme byli na lopatě, ale vykřesali jsme naději. Doufám, že nám to naleje sílu a sebedůvěru, kterou jsme na začátku sérii postrádali," řekl Dvořák.

Play off UNIQA volejbalové extraligy mužů:
Finále - 3. zápas:
Karlovarsko - České Budějovice 2:3 (26, 23, -23, -22, -18)
Rozhodčí: Rychlík, Krtička. Čas: 146 min. Stav série: 2:1.
Sestavy a body:
Karlovarsko: Vašina 11, Patočka 7, Indra 20, Wiese 16, Wilson 6, Keemink 4, libero Pfeffer - Lux 2, Ticháček 1. Trenér: Jiří Novák.
České Budějovice: Mach 2, Rejlek 33, Zmrhal 2, Todua 8, De Amo 1, Michálek 17, libero Kryštof - Stoilovič 8, Polák, Schouten 1, Ondrovič 1. Trenér: René Dvořák.

Reklama

Sdílejte článek