Volejbalistky porazily v Evropské lize hladce Maďarsko

PROSTĚJOV

České volejbalistky porazily v pátém kole Evropské ligy Maďarsko za pouhých 74 minut hladce 3:0 a udržely si první místo v tabulce skupiny B. Snaživé soupeřky držely krok pouze v úvodech jednotlivých setů. Bulharsko - Izrael 3:2 (-20, -22, 23, 23, 11)

Ilustrační foto.

Trenér Jiří Šiller po většinu dnešního zápasu spoléhal na sestavu Barborková, Pastulová, Havlíčková, Mühlsteinová, Svobodníková a Havelková s liberem Jášovou.

V prvním setu se nestačily maďarské volejbalistky dostat vůbec do tempa, neboť marně hledaly zbraň, jak čelit pestřejší hře soupeřek. Uhrály pouhých jedenáct bodů, většinou po nevynucených chybách českého týmu. Podobný obraz měla i druhá sada, v níž agresivnější domácí výběr po vyrovnaném začátku převzal režii opět do svých rukou.

Až ve třetím setu Maďarky srovnaly krok a více potrápily české hráčky, které ztratily předcházející koncentraci a musely o vítězství bojovat ve vyrovnanější koncovce. V této části dokonce hostující celek vedl 23:22, sadu ale proti zkušenějším soupeřkám nezískaly. České hráčky zpřesnily obranu na síti a podařilo se jim proměnit po smeči Havelkové třetí mečbol.