Česko - Chorvatsko 1:3Volejbalistky před prostějovským semifinále EL podlehly ve Zlíně Chorvatkám

Českým volejbalistkám poslední zápas před čtvrtečním semifinále zlaté Evropské ligy nevyšel. Ve Zlíně po nadějném začátku podlehly Chorvatkám 1:3 a po sérii tří výher poprvé klopýtly. O finále si zahrají ve čtvrtek doma v Prostějově proti Rumunsku.

České šampionky z roku 2019 až do dneška byly v Evropské lize suverénní. Skupinu odstartovaly výhrou 3:0 ve Varaždínu, ale domácí odveta jim nevyšla. Po zisku úvodního setu se tým řeckého kouče Jannise Athanasopulose potýkal s horším příjmem, a proto se nemohl prosadit v útoku.

"Zápas se nám moc nepovedl. Od začátku jsme si moc nepomohly servisem a od toho se odvíjely ostatní činnosti. Měly jsme to hrozně těžké na útoku, pořád jsme smečovaly do plné obrany, nedokázaly jsme si přihrát," řekla kapitánka a smečařka Michaela Mlejnková.

První set Češky s velkou pomocí blokařky Veroniky Trnkové vyhrály, protože se jí podařila podáním série tří bodů a do koncovky získala týmu vedení 21:17. Pak už se domácím hráčkám tolik nedařilo, neustále dotahovaly a za stavu 23:23 si Chorvatky vybojovaly potřebné dva body útokem. Od té doby měly navrch.

"Myslím si, že je hrozný úspěch, že jsme v semifinále. Musíme tenhle zápas hodit za hlavu a připravit se na čtvrtek," dodala Mlejnková. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Francie a Chorvatsko, vítěz tohoto duelu by měl hostit příští neděli finále.

Původně měli dnes před ženami odehrát ve Zlíně poslední kolo Evropské ligy i volejbalisté, ale estonské soupeře zdecimoval koronavirus. Utkání proto bylo zkontumováno 3:0 ve prospěch svěřenců Jiřího Nováka. Ti už měli předem jistý postup do Final Four, absolvují ho příští víkend ve Varaždínu.