Hlavní obsah

ČR - Maďarsko 3:0Volejbalistky v Evropské lize vedou skupinu

30. 5. 2021 21:05

České volejbalistky prodloužily svoji vítěznou sérii v letošní sezoně na deset zápasů. Ve druhém utkání Evropské ligy dnes v Praze porazily Maďarky suverénně 3:0 po setech 25:16, 25:17 a 25:16 a vedou skupinu C.

Foto: volejbalsternberk.cz

Volejbalistky Šternberka v akci. Ilustrační foto.Foto: volejbalsternberk.cz

Článek

"Odehráli jsme dobrý zápas a odvedli týmovou práci," pochvaloval si řecký trenér českého výběru Jannis Athanasopulos v České televizi. "Zkoušeli jsme co nejvíc hráček, protože jedeme maraton zápasů. Každý den pracujeme na tom, abychom se ještě více zlepšili," uvedl.

Češky přehrály Maďarky ve všech směrech, měly sedm es a dvanáct úspěšných bloků. V každém setu si rychle vypracovaly náskok a jen v polovině druhé sady to po střídání chvilku "skřípalo". Nejlepší hráčkou byla podle zvyklostí se 17 body univerzálka Gabriela Orvošová.

Z hráček z lavičky dostaly šanci Eva Svobodová, Lucie Nová, nahrávačka Simona Bajusz i osmnáctiletá Eka Koulisiani, která esem proměnila mečbol.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Michaela Mlejnková (@misamlejnkova)

"Myslely jsme si, že zápas bude náročnější, protože Maďarky porazily Chorvatky 3:2, dnes ale nic moc nepředvedly. Asi jsme je dost rozsekaly servisem a měly jsme i dobře odpřihráno," řekla kapitánka Andrea Kossányiová.

V závěrečném utkání prvního turnaje skupiny C se Češky v pondělí od 17:00 utkají s Běloruskami.

V letošní sezoně se volejbalistkám zatím daří. V přípravě porazily dvakrát Polky, vyhrály všech šest zápasů v evropské kvalifikaci a nyní přidaly další dvě vítězství v Evropské lize.

Evropská liga volejbalistek:
Skupina C (první turnaj v Praze):
ČR - Maďarsko 3:0 (16, 17, 16)
Rozhodčí: Herbik (Pol.), Kralovič (SR). Čas: 72 min. Diváci: 100.
Sestava a body ČR: Kossányiová 10, Purchartová 7, Orvošová 17, Hodanová 6, Trnková 11, Valková 3, libero Dostálová/Chevalierová - Svobodová 1, Nová 5, Koulisiani 1, Bajusz. Trenér: Athanasopulos.
Nejvíce bodů Maďarska: Szücsová a Kissová po 9.
Chorvatsko - Bělorusko 3:0 (23, 15, 20)

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?