Plzeňští házenkáři v šlágru porazili dosud druhé Brno. Házenkářky Mostu přišly o výhru nad Dunajskou Stredou

Plzeňští házenkáři v šlágru 12. kola extraligy porazili dosud druhé Brno 26:18 a upevnili si vedení v tabulce. Talent o výsledku rozhodl ve druhém poločase. Ten první skončil nerozhodně, ale po změně stále neporažený stran lídr soutěže pouze šestkrát inkasoval. Královopolský tým neuspěl po šesti soutěžních výhrách a klesl na třetí místo za Karvinou, která porazila v derby 29:24 Frýdek-Místek.

Ilustrační snímek

Západočeši otevřeli skóre, ale až do přestávky to bylo jejich jediné vedení, ačkoliv hosté už od čtvrté minuty hráli po zákroku na hlavu bez vyloučeného svého nejlepšího střelce Luky Vukičeviče. Domácí v předposlední minutě po gólech Jana Stehlíka a Daniela Bláhy v rozmezí 20 sekund vyrovnali na 12:12, načež soupeř neproměnil sedmimetrový hod, a druhý poločas už se hrál podle not obhájců titulu. Skvělými zákroky je dovedl k přesvědčivému vítězství brankář Filip Herajt.

„I v prvním (poločase) jsme jim dovolili relativně málo, ale tam jsme i my zahazovali naše šance. Bylo tam spousta chyb, nedisciplinovanosti… V poločase jsme si řekli pár věcí, které budeme chtít zlepšit, a ono se to povedlo, zároveň se nám zvedl výkon brankáře,“ řekl v televizním rozhovoru plzeňský trenér Petr Štochl.

Brněnský kouč Pavel Hladík žehral na úzký kádr po brzkém vyloučení a ztrátě zraněného Martina Kocicha. „Měli jsme ten poločas udržet ve vedení, bohužel jsme potom nedali (gól). Trošku nás mrzí tři neproměněné sedmičky, to byl taky jeden z důvodů, proč jsme dostali soupeře na koně, to si nemůžeme v takovém zápase dovolit,“ řekl Hladík.

Vicemistrovská Karviná napravila předchozí remízu z Nového Veselí a na plzeňského lídra ztrácí dva body. Po dvou porážkách zabrala také pražská Dukla, jež si drtivou výhrou nad Hranicemi 36:20 upevnila čtvrtou příčku. Frýdek-Místek po druhé porážce za sebou klesl z pátého místa až na sedmé. Před něj se posunuly Kopřivnice po výhře v Jičíně 30:23 i Lovosice, které deklasovaly 39:22 předposlední Maloměřice.

Šlágr ženské interligy skončil remízou

Házenkářky Mostu remizovaly v posledním letošním zápase interligy s Dunajskou Stredou 30:30. V dramatickém duelu mohly české jedničky v koncovce druhý tým tabulky i porazit, těsné vedení ale nedokázaly uhájit. Na třetím místě za soupeřkami zaostávají o čtyři body. Vedoucí Michalovce, které dnes přehrály Písek 35:24, mají k dobru další bod.

Černí Andělé vedli nad Dunajskou Stredou ještě 40 sekund před koncem o gól a měli míč v držení. Výhodu ale nevyužili a soupeřky devět sekund před koncem po trefě Elišky Desortové vyrovnaly. Nejlepší střelkyní zápasu byla s osmi góly domácí Natálie Kuxová.

Stejně bodů jako Most mají v tabulce na kontě i házenkářky čtvrtého Kynžvartu. Zlín přehrály pohodlně 26:23. Přeskočit je může pátá Slavia, která má rovněž 15 bodů, má ale sobotní dohrávku k dobru.

Písek v Michalovcích nedokázal po zisku mosteckého skalpu z minulého kola zaskočit dalšího favorita. Iveta Korešová sice zazářila dvanácti brankami, domácí hráčky si ale očekávanou výhru v poklidu pohlídaly.