Zlín - ČZU Praha 0:3Stav série 0:1Zlín vstoupil do play off domácí prohrou s volejbalisty ČZU Praha

Třetí celek základní části extraligy volejbalistů Zlín vstoupil do play off porážkou. V úvodním čtvrtfinálovém zápasu doma podlehl ČZU Praha 0:3. Ostatní domácí celky Liberec, České Budějovice i Ostrava si připsaly první výhru.

Zlín po celé utkání nedokázal najít recept na dobře hrající Pražany, kterým se dařilo zvláště na podání. O pět ze sedmi es ČZU se postaral Martin Böhm, 16 body přispěl k vítězství hostů Michal Finger.

V Českých Budějovicích potrápily Benátky domácí hráče jen ve třetím setu, i ten ale nakonec vítězně zvládl favorit. "Měli jsme horší servis, nás naopak trápilo plachtící podání Budějovic. Čekal jsem, že budeme hrát lépe, odvážněji," posteskl si trenér hostů Miroslav Malán.

Vítěz základní části Liberec nenechal ani set Brnu, i když poslední sadu vyhrál minimálním rozdílem 26:24. První bod v sérii na čtyři vítězství si připsala také Ostrava, která zdolala Příbram 3:1.