Dramatický sprint v Belgii ovládl Verstappen před Piastrim. Pérez pohořel po kontaktu s Hamiltonem

Pilot Red Bullu Max Verstappen ovládl sobotní bodovaný sprint Velké ceny Belgie ve Spa. Druhý dojel Australan Oscar Piastri z McLarenu, třetí byl Pierre Gasly z Alpine. Sprint nedokončil Verstappenův týmový kolega Sergio Pérez, který se propadal pořadím po kontaktu s Lewisem Hamiltonem a ze závodu nakonec odstoupil.

Max Verstappen během pit stopu.

Sobotní program ve Spa-Francorchamps stejně jako v pátek narušil déšť a kvalifikace i sprint začaly s půlhodinovým zpožděním. Jelo se v náročných podmínkách na usychající trati a zkrácený závod začal letmým startem za safety carem.

Verstappen odstartoval z pole position, ale po zastávce v boxech se před něj dostal Piastri, jenž spolu s většinou jezdců zamířil pro nové gumy už krátce po startu. Už ve čtvrtém kole si však pilot Red Bullu vzal první místo zpět a dojel si pro vítězství.

"Vsadili jsme na jistotu. Do boxů bych sice vjel jako první, ale pak mě mohla zablokovat ostatní auta," řekl Verstappen. "Sice jsem přišel o vedení, ale vím, že mám rychlé auto, a když jsme dali nové gumy, tak jsem doslova letěl," dodal.

Dvaadvacetiletý nováček Piastri si na druhém místě se ztrátou téměř sedmi sekund dojel pro životní výsledek, jeho maximem byla čtvrtá příčka ze Silverstonu. "Mám ohromnou radost. Chvíli jsem byl první, ale na Maxe jsem prostě neměl," řekl Piastri.

Mrzelo ho, že ve čtvrtém kole lépe nevyužil safety caru po nehodě Fernanda Alonsa. "Myslel jsem, že jsem odstartoval celkem dobře. Ale pak jsme přijeli do Eau Rouge a už byl přede mnou a nestačil jsem na něj," dodal.

Verstappen si vítězstvím upevnil vedení v šampionátu a před týmovým kolegou Sergiem Pérezem, který sprint nedokončil, má náskok 118 bodů.

V neděli od 15 hodin je v Belgii na programu hlavní závod. Red Bull v něm bude usilovat o prodloužení rekordní neporazitelnosti, poté co ovládl všech jedenáct závodů v sezoně. Devětkrát vyhrál Verstappen, dvakrát Pérez.