Kvalifikaci na sprint F1 v Ázerbájdžánu vyhrál Leclerc před Red Bully

Mexický jezdec Sergio Pérez vyhrál sprint v rámci Velké ceny Ázerbájdžánu formule 1 a snížil náskok vedoucího muže šampionátu a týmového kolegy Maxe Verstappena na třináct bodů. Třiatřicetiletý pilot Red Bullu porazil v závodě na 17 kol v Baku o více než čtyři sekundy Charlese Leclerca z Ferrari. Verstappen, který dokončil závod po kolizi s Georgem Russellem s poškozeným vozem, projel cílem jako třetí.

Mexický jezdec Sergio Pérez slaví, vyhrál sprint v rámci Velké ceny Ázerbájdžánu formule 1.

Ze druhé příčky startující Pérez se dostal před Leclerca v osmém kole. Na monackého jezdce později útočil také Verstappen, ale neuspěl. Úřadující mistr světa a lídr průběžného pořadí doplatil na poškození, které utržil po kontaktu s Russellem v úvodu závodu. Po něm se propadl na čtvrté místo, ale pak využil výjezd safety caru po nehodě Júkiho Cunody a při restartu se vrátil na třetí příčku. S pilotem Mercedesu si souboj důrazně vyříkal i v cíli.

Sprint v Baku se jel poprvé jako samostatný závod, který neměl vliv na startovní pořadí v nedělní Grand Prix. Kvalifikace na hlavní závod se jela již v pátek a vyhrál ji Leclerc.

Mexický jezdec Sergio Pérez vyhrál sprint v rámci Velké ceny Ázerbájdžánu formule 1.

Velká cena Ázerbájdžánu odstartuje ve 13:00 SELČ.