Úvodní tréninky F1 v Singapuru si podmanili piloti Ferrari

Úvodní tréninky na Velkou cenu Singapuru vozů formule 1 ovládli piloti Ferrari. V první části zvítězil na okruhu Marina Bay monacký jezdec Charles Leclerc o 78 tisícin sekundy před týmovým kolegou Carlosem Sainzem. V odpolední sekci si oba závodníci pořadí v čele prohodili, Sainz porazil Leclerca o 18 tisícin sekundy. Úřadující mistr světa a lídr průběžného pořadí Max Verstappen z Red Bullu zajel třetí a osmý nejrychlejší čas.

Charles Leclerc ovládl první trénink na VC Singapuru.

Piloti Ferrari potvrdili v Singapuru zlepšenou formu. V Asii se pokusí navázat na poslední výsledek z Velké ceny Itálie, kde byl Sainz třetí a Leclerc čtvrtý. Na městské trati Marina Bay se jim dařilo také vloni - Leclerc tehdy obsadil druhé místo, Sainz skončil hned za ním.

Verstappen naopak zaútočí v neděli na jedenácté vítězství za sebou, čímž by prodloužil rekordní sérii výher. Pětadvacetiletý Nizozemec usiluje v Singapuru o první triumf v kariéře, dosud tam byl nejlépe druhý v roce 2018.

Rodák z Hasseltu se také může přiblížit třetímu mistrovskému titulu za sebou. V čele šampionátu má náskok 145 bodů před týmovým kolegou Sergiem Pérezem. Mexičan, který v Singapuru obhajuje loňské vítězství, byl v obou trénincích sedmý

Program Velké ceny Singapuru bude pokračovat sobotním třetím tréninkem, po němž se uskuteční od 15:00 SELČ kvalifikace. Závod je na programu v neděli o hodinu dříve.