Úvodní tréninky na Velkou cenu Monaka ovládl Leclerc

Úvodní tréninky na Velkou cenu Monaka vozů formule 1 ovládl domácí jezdec Charles Leclerc s ferrari. Druhý muž průběžného pořadí mistrovství světa byl nejrychlejší v obou částech tréninků. V prvním byl o 39 tisícin sekundy lepší než Mexičan Sergio Pérez z Red Bullu. Ve druhém zajel nejrychlejší kolo dne a porazil o 44 tisícin stájového kolegu Carlose Sainze. Španěl byl s druhým ferrari v prvním tréninku třetí, ve druhém si s Pérezem pozice prohodili.

Pilot Ferrari Charles Leclerc během tréninku v Monaku.

Čtvrtý čas zajel v obou dílech tréninků úřadující mistr světa Nizozemec Max Verstappen. Loňský vítěz závodu, který se před týdnem po triumfu v Barceloně dostal do čela šampionátu, zaostal za Leclercem nejprve o 181 tisícin, ve druhém tréninku na rivala ztratil 447 tisícin.

Trénink se nevydařil týmu Mercedes. Brit George Russell byl nejprve osmý a podruhé šestý, jeho krajan Lewis Hamilton skončil desátý a poté dokonce až dvanáctý. Sedminásobný mistr světa si stěžoval, že jeho vůz opět poskakoval. "Připraví mě to o rozum. Skáče to tak, že bych potřeboval v kokpitu chrániče loktů," uvedl Hamilton.

Leclerc se bude snažit na domácí trati prolomit dosavadní nezdary a na čtvrtý pokus slavnou Grand Prix dokončit. Loni sice zvítězil v kvalifikaci, ale do závodu kvůli potížím s převodovkou neodstartoval.