Verstappen a Schoutenová jsou sportovci roku v Nizozemsku

Dvojnásobný mistr světa ve formuli 1 Max Verstappen obhájil vítězství v anketě o sportovce roku v Nizozemsku. Ženskou kategorii na galavečeru v Amsterodamu vyhrála poprvé rychlobruslařka Irene Schoutenová, soupeřka Martiny Sáblíkové v únoru na olympijských hrách v Pekingu posbírala tři zlaté medaile. Při jejím triumfu v závodu na 5000 metrů získala Sáblíková bronz.

Dvojnásobný mistr světa ve formuli 1 Max Verstappen

Pětadvacetiletý Verstappen je králem nizozemských sportovců potřetí. Triumfoval loni a již v roce 2016, kdy se v 19 letech stal prvním nizozemským vítězem Velké ceny. Pilot Red Bullu letos vyhrál 15 závodů z 22 a posunul vlastní rekord v počtu triumfů v jedné sezoně. Titul šampiona slavil už čtyři závody před koncem sezony.

Kolektivem roku v Nizozemsku je štafeta atletek Femke Bolová, Eveline Saalbergová, Lisanne de Witteová, Lieke Klaverová, které v srpnu v Mnichově vyhrály závod na 4x400 metrů v národním rekordu.